Ahmet Hakan’dan Kılıçdaroğlu’na çağrı: CHP’ye karşı bir önyargımız yok, şu yasağı lütfen sonlandırın

Hakan, CNN Türk’ün bir platform olduğunu ve CHP’lilerin de ekranlara çıkıp kendilerini ifade etmesini istedi

Ekran alıntısı: YouTube

Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni ve CNN Türk programcısı Ahmet Hakan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na çağrıda bulundu.

CNN Türk’e CHP’lilerin çıkmaması yönündeki kararı hatırlatan Hakan, “Gerçekten bizim CHP’ye karşı bir önyargımız yok. Bir tutumumuz yok. Şu anda anlamsız yasağı lütfen sonlandırın Sayın Genel Başkan” dedi.  

CHP’li temsilcilerin de CNN Türk ekranlarına gelmesini ve kendilerini ifade etmelerini isteyen Hakan, “Burası bir platform. Burada sizleri de görmek istiyoruz. Bunu bütün samimiyetimle söylüyorum. Lütfen bu anlamsız yasağa artık son verin” dedi.

Hakan şöyle devam etti:  

Türkiye’nin bütününü kucaklamak, bakın… Sizinle başı hiç hoş olmayan gazetecileri bile zor günlerinde arıyorsunuz, harika bir şey yapıyorsunuz. O yaptığınızla bu yasak örtüşmüyor. Olmuyor. Ne güzel Hilal Kaplan’ı aramış rahatsız oldu diye. Şahane bir şey. Bu gazeteciler en ağır şekilde Kılıçdaroğlu’nu eleştiren gazetecilerdi. Tartışma programına temsilci göndermeyi yasaklamak hiç örtüşmüyor. Bir tezat var. Bundan bir an önce sıyrılın, diyorum.

CHP’nin kararı

CHP Merkez Yönetim Kurulu'nun (MYK) 3 Şubat'ta gerçekleşen toplantısında alınan kararı açıklayan Tuncay Özkan, "Partimize ve partililerimize tuzak kurma, kötü gösterme ve gerçekleri çarpıtma gayretleri nedeniyle, CHP’lilerin CNN Türk kanalındaki yayınlara katılmaması kararını almıştır" demişti.

"CNN Türk, özgür ve bağımsız haber kanalı olmak yerine, tıpkı Ahaber gibi iktidarın borazanı bir propaganda aygıtı olmayı tercih etmiştir" diyen Özkan, CNN Türk'ün halkın haber alma ve gerçekleri öğrenme hakkını ayaklar altına aldığının altını çizmişti.

Bu kararın ardından bazı partililer ihraç edilmişti.

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU