Jurassic Park'ın yıldızı Sam Neill: Robin Williams dünyadaki en yalnız adamdı

Neill, hayatını kaybetmiş oyuncu ve komedyenin tanıdığı "en üzgün insan" olduğunu söyledi

(AP)

Sam Neill, Robin Williams'ı "tanıdığı en komik" ve "en üzgün insan" diye tanımladı.

Jurassic Park'ın yıldızı, Did I Ever Tell You This? (Bunu Sana Anlatmış Mıydım?) adlı anı kitabında, hayatını kaybetmiş oyuncuyla 1999 yapımı Robot Adam'da (Bicentenial Man) birlikte çalışmalarını ve çekimler sırasında yaptıkları "harika sohbetleri" anlattı.

Williams'ı "karşı konulamaz, aşırı, önlenemez, muazzam derecede komik" diye tanımlayan Neill, (People'ın bildirdiğine göre) şöyle yazdı:

Şundan bundan konuşurduk, hatta bazen yapmak üzere olduğumuz iş hakkında bile konuşurduk.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Neil, Williams'ın komik tarafını "açabilmesine" rağmen, Can Dostum'un (Good Will Hunting) yıldızının "içindeki karanlık boşluğu hissedebildiğini" söyledi.

Oyuncu, Williams'ın aynı zamanda "tanıdığı en üzgün insan" olduğunu ve "teselli edilemez derecede yalnız ve derin bunalımda" gibi göründüğünü belirtti.

Neil, "Şöhreti vardı, zengindi, insanlar onu seviyordu, harika çocuklara sahipti, dünyanın bütün nimetleri ayaklarının altındaydı" diye yazdı.

Yine de onun için ifade edebileceğimden çok daha fazla üzülüyordum. Yalnız bir gezegendeki en yalnız adamdı.

Williams, 2014'te 63 yaşında intihar etmişti. Kısa süre önce kendisine yanlış şekilde Parkinson hastalığı teşhisi konmuş, yapılan otopsi sonucunda farkında olmadan Lewy cisimciği demansı hastalığıyla yaşadığı ortaya çıkmıştı.

Neill geçen hafta, anı kitabının yayımlanmasından önce, üçüncü evre kan kanseri tedavisi gördüğünü paylaştı.

Kitaba eşlik eden bir röportajda 75 yaşındaki Neill, hayatı hakkında yazmayı hiç düşünmediğini ancak tedavi sırasında çalışamadığında bunu bir "cankurtaran" olarak gördüğünü söyledi.

Aslında bunun bana yaşamak için bir neden verdiğini fark ettim ve yatağa girdiğimde 'Yarın bunun hakkında yazacağım... bu beni eğlendirecek' diye düşünüyordum.

Bu gerçekten hayat kurtarıcıydı, çünkü yapacak hiçbir şeyim olmadan bunu atlatamazdım. 

Ölmekten korkmuyorum ama bu beni rahatsız ederdi.

Çünkü gerçekten 10 ya da 20 yıl daha yaşamak isterdim, anlıyor musunuz? Tüm bu güzel terasları inşa ettik, zeytin ağaçlarımız ve selvilerimiz var ve tüm bunların olgunlaştığını görmek için buralarda olmak istiyorum. Ve küçük sevimli torunlarım var. Onların büyüdüğünü görmek istiyorum. Peki ya ölüm? Umurumda bile değil.

Neill şu anda kanser hastası olmasa da hayatının geri kalanında kemoterapi tedavisi görecek.*İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe’nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/arts-entertainment

Independent Türkçe için çeviren: İpek Uyar

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU