Dişi karacaların boks yaptığı görüntüler kameralara yansıdı

"Epey havalı bir olaydı"

ABD'de iki dişi karacanın boks yaptığı anlar bir çiftlik evinin güvenlik kamerasına takıldı.

Teksas eyaletinde karşı karşıya gelince boks yapmaya başlayan iki karacanın görüntüleri, Gay Isber McMillan'ın evinin arka bahçesindeki kameralara yansıdı.

People'ın 2 Ağustos tarihli haberindeki görüntülerde bir karaca, bahçedeki alanda bırakılan yemeklerden yerken yanına bir başka karaca daha geliyor.

Birbirlerini görür görmez arka bacakları üzerine kalkan iki karacadan biri diğerinin üzerine doğru giderken, öteki karaca da arkasına bakmadan geri geri yürümeye başlıyor.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Bu sırada ön bacakları ve toynaklarıyla boks yaparmış gibi hareketlerde bulunan karacalar, en sonunda tekrar 4 ayak üzerine geliyor ve hızla koşarak alandan uzaklaşıyor.

59 yaşındaki ev sahibi McMillan, karacaların çiftlik evinin arka bahçesine sık sık uğradığını ve onlara yiyecek bıraktığını söyledi.

Bahçede kavga eden erkek karacalarla daha önce de karşılaştığını belirten ev sahibi, öte yandan dişi karacaları ilk defa böyle gördüğünü ifade etti.

McMillan, "Epey havalı bir olaydı. Oradayken denk geldik, yoksa kamera kayıtlarında fark etmezdik bile" dedi.Independent Türkçe, New York Post, People, SWNS

Derleyen: Yasin Sofuoğlu

DAHA FAZLA HABER OKU