Dünya Müslüman Alimler Birliği, İsrail'in Aksa'daki saldırılarını durdurmak için ayaklanma çağrısı yaptı

Yapılan açıklamada, İslam dünyasının İsrail'in saldırılarını durdurmak için etkili ve kararlı tedbirler alması gerektiği kaydedildi

Fotoğraf: AA

Dünya Müslüman Alimler Birliği, İsrail'in Kudüs ve Mescid-i Aksa'daki saldırılarını durdurmak için tüm Müslümanlara halk ve resmi düzeyde ayaklanma çağrısında bulundu.

Birliğin Başkanı Ahmed er-Reysuni ve Genel Sekreteri Ali Muhyiddin el-Karadaği'nin imzasıyla yayımlanan yazılı açıklamada, İsrail'in Mescid-i Aksa'ya yönelik artırdığı şiddet olayları ve Aksa'da ibadet edenlere kurşun ve göz yaşartıcı bombayla saldırılarının büyük bir endişeyle takip edildiği vurgulandı.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Açıklamada, Arap ve İslam dünyasının liderleri, İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT), Arap Birliği ve tüm ilgili tarafların, İsrail'in kutsallara yönelik saldırılarını durdurmak için gerekli etkili ve kararlı tedbirleri almak amacıyla ciddi çalışmalarının zorunlu olduğu kaydedildi.

Birliğin açıklamasında, şu ifadelere yer verildi:

Birlik olarak, Kudüs halkının kutsal Mescid-i Aksa'ya ve Şeyh Cerrah Mahallesi sakinlerine yönelik İsrail saldırılarına karşı kararlı duruşunu selamlıyoruz ve bu kararlı duruşu desteklemek için Filistin içinden ve dışından halk ve resmi düzeyde ayaklanma çağrısında bulunuyoruz.

Açıklamada, Arap ve İslam ülkelerinden, İsrail'in saldırılarına karşı fiili adım atmaları istendi.

İsrail polisinin dün işgal altındaki Doğu Kudüs'te bulunan Mescid-i Aksa, Eski Şehir bölgesinin Şam Kapısı ve Şeyh Cerrah Mahallesi'nde Filistinlilere yönelik saldırılarında en az 205 kişi yaralanmıştı.

 

AA

DAHA FAZLA HABER OKU