İmamoğlu’ndan Bahçeli’ye yanıt: Derdim, sürecin şeffaflıkla yönetilmesi

İmamoğlu, ölen insan sayısını paylaşması nedeniyle kendisini eleştiren MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye yanıt verdi

Fotoğraf: Twitter

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, mezarlıklar verilerine göre ölen insan sayısını paylaşması nedeniyle kendisini eleştiren MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye yanıt verdi.

Sözcü’ye konuşan İmamoğlu, “Ben parti genel başkanlarına saygı duyarım. Onlarla polemiğe girmem. Benim yapmak istediğim, vatandaşı doğru bilgilendirmek ve doğru tedbirlerin alınmasını sağlamaktır. Dünyada da örnekleri var. Bazen bir ülkedeki doktorun feryadı sayesinde, o ülkedeki sistem şeffaflığa dayalı olunca başarılar elde ediliyor" dedi.

Parti genel başkanlarının daha önce kendisini arayarak bilgi aldıklarını sözlerine ekleyen İmamoğlu, "Benim derdim, sürecin şeffaflıkla yönetilmesidir. Umuyorum ki Sayın Bahçeli de arar. Gerektiğinde ben de aramaktan imtina etmem, süreci paylaşırım" diye konuştu.

Ne olmuştu?

İBB’nin ölüm sayılarına ilişkin verileri paylaşması üzerine MHP lideri Bahçeli, partisinin meclis grup toplantısında şunları söylemişti: 

Özellikle vaka ve vefat sayılarıyla ilgili korku uyandıranların bize göre niyeti kötüdür. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı'nın Sağlık Bakanlığı'nın verilerini tekzip eden laçka açıklamalarının itibar edilecek hiç bir yanı yoktur. Böylesi bir dönemde siyasi çıkar peşinde koşmak gafilce bir yaklaşımdır. Sağlık Bakanımızın geceli gündüzlü mücadele ederken, belediye işlerinden başka işlere burnunu sokan bu kendini bilmezin amacı nedir? Virüsün bir siyaset ve ekonomik krize yol açması, demokrasi dışı oluşumları tetiklemesi mi amaçlanmaktadır. Covid-19'un meslek hastalığı sayılması konusunda TBMM'de üzerimize ne düşüyorsa yapacağımızın teminatını veriyoruz.

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU