Yeni bilimkurgu dizisi izlenme listelerini altüst etti

İlk bölümü 8 Mayıs'ta gösterime giren dizide pek çok yıldız oyuncu yer alıyor

Dark Matter'ın yeni bölümleri çarşambaları gösterime giriyor (Apple TV+)

Apple TV+'ın yeni dizisi Dark Matter, gösterime girer girmez popüler oldu. 

Blake Crouch tarafından yaratılan bilimkurgu dizisi, fizikçi Jason'ın alternatif gerçekliğe kaçırılmasını konu alıyor. 

2016 tarihli romandan uyarlandı

Bilimkurgu türündeki eserleriyle tanınan Amerikalı yazar Crouch'un 2016 tarihli romanından televizyona uyarladığı dizinin yıldızlarla dolu kadrosunda Joel Edgerton, Jennifer Connelly, Oakes Fegley ve Alice Braga yer alıyor.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Dark Matter'la ilgili eleştiriler çoğunlukla olumlu yönde. Televizyon yazarları Edgerton'ın başrol performansına övgüler yağdırırken dizinin dolambaçlı anlatısı da beğeni topluyor.

8 Mayıs'taki prömiyerinin ardından dizi, 300'den fazla ücretsiz ve ücretli yayın platformunu buluşturan uygulama Reelgood'un 9 - 15 Mayıs haftasının popülerlik listesinde bir numaraya yerleşti. 

Alternatif gerçeklikleri keşfeden çok evrenli gerilim dizisi, Amazon Prime Video'nun izlenme rekorları kıran hiti Fallout ve Netflix'in Bodkin'le Baby Reindeer gibi yapımlarını geride bıraktı. 
 


Seyircilerin ilgisini çekmeyi başaran dizi, ABD'deki en çok izlenen yapımları buluşturan listenin zirvesine yerleşti. 

Apple TV+ bilimkurguda çok iddialı

Apple TV+ yayın platformları arasında en popüleri olmasa ve Netflix, Prime Video ve Disney+'ın gerisinde kalsa da bilimkurgu dizileri söz konusu olduğunda son derece iddialı.

Platformun en popüler dizileri arasında Foundation, For All Mankind ve Silo yer alıyor. Apple TV+ ayrıca Monarch: Legacy of Monsters, Invasion ve Constellation gibi bilimkurgu dizilerine de ev sahipliği yapıyor.


Independent Türkçe, ScreenRant, Reelgood

DAHA FAZLA HABER OKU