CHP’li Gürsel Tekin'den erken seçim çağrısı

Tekin, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun AK Parti'den istifa ederken kullandığı "AK Parti, Türkiye'nin sorunlarına çözüm üretme kapasitesini kaybetmiştir" ifadesine katıldığını söyledi

Fotoğraf: AA

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, erken seçim çağrısı yaptı.

Tekin, "Türkiye kayalıklara sürükleniyor. Bu gidişatı tersine çevirmenin yolu sandıktan geçiyor. Acilen erken seçim yapılması gerekiyor.” diye konuştu.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Davutoğlu'na hak verdi

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun AK Parti’den istifa ederken kullandığı “AK Parti, Türkiye'nin sorunlarına çözüm üretme kapasitesini kaybetmiştir.” ifadesini değerlendiren Tekin, “Tamamen doğru bir tespit. Bugün AKP bitik bir partidir. AKP sorunlarının çözümünün adresi değil, bizzat çözümün önündeki engeldir. Herkesin şunu çok iyi anlaması lazım. AKP dönemi bitti. Yeni dönemin nasıl kurulacağını konuşmaya geç bile kaldık.” yorumunu yaptı.

Sözcü’den Başak Kaya’ya konuşan Tekin, şunları söyledi:

Her gün telefonum çalıyor, vatandaş perişan durumda. Konut sektörü batıyor. İnşaat batıyor. Perakende ekside. Reel sektör maliyet dengelemek için işçi çıkartıyor. İşsizlik sürekli artıyor. Türkiye'nin çıkışa ihtiyacı var. Nasıl çözülecek bu sorunlar? AKP'nin çözecek hali mi var? Pelikanlar, damatlar, yandaşlar zaten nefessiz kalmış durumda. Peki bu sorunlar kendi kendilerine mi çözülecek? Millet çözecek. Millet sorunları nasıl çözer? Çözüm sandıktır. Başka çözüm yoktur. Sandık milletin önüne konur. Millet gider, orada tüm sorunları halleder. Kendisine yakışan bir hükümet seçer, o hükümet de kolları sıvar işe başlar. Fırtına patladı. Kaptan ne yapacağını bilmiyor. Türkiye kayalıklara sürükleniyor. Bu gidişatı tersine çevirmenin yolu sandıktan geçiyor. Acilen erken seçim yapılması gerekiyor.

 

Sözcü, Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU