AK Parti Erzurum Milletvekili Altınok'tan Anadolu Ajansı’nın servis ettiği belgeye tepki: Haksız ifşa ve itham

Altınok, AA’nın 'FETÖ izi bulundu' haberine tepki gösterdi

Görsel: AA

AK Parti Erzurum Milletvekili Selami Altınok, organize suç örgütü liderliğinden aranan Sedat Peker'e verilen korumanın belgelerine ilişkin "Resmi sıfat ve görev taşıyan kişiler haksız bir şekilde ifşa ve itham edilmiştir" ifadelerini kullandı.

Altınok, yaptığı yazılı açıklamada şunları belirtti:

Son günlerde kamuoyunu meşgul eden şahsın koruma kararına ilişkin haberlerde ve 'FETÖ izi bulundu' başlığıyla servis edilen belgede, resmi sıfat ve görev taşıyan kişiler haksız bir şekilde ifşa ve itham edilmiştir. Şahsım, birlikte çalıştığım ve koruma kararı verilen belgede adı geçen imza sahiplerinin gerek 17-25 Aralık gerekse 15 Temmuz sürecinde yürüttükleri mücadele ve gösterdikleri duruşa tüm milletimiz ve kamuoyu yakından şahittir. Bunun aksine bir ima, iddia ve iftira her iki dünyada da hak ihlali olup iddia sahiplerini ağır vebal ve sorumluluk altına sokmuştur.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Ne olmuştu?

Anadolu Ajansı, “Suç örgütü elebaşı Sedat Peker'e 'DHKP-C tehdidi' bahanesiyle verilen koruma kararında FETÖ izi tespit edildi” başlığıyla bir haber yazmış, daha sonra paylaşımları silmişti.

Haberde paylaşılan belgelerde ise dönemin İl Emniyet Müdürü Selami Altınok ile Mustafa Çalışkan’ın imzasına yer verilmişti.

 

Independent Türkçe

 

DAHA FAZLA HABER OKU