Suudi Arabistan'dan İsrail'e Filistin tepkisi

Suudi Arabistan, İsrail'in, işgal altındaki Doğu Kudüs'te Filistinli ailelerin evlerinden çıkarılması planını reddettiğini bildirdi

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada,  İsrail'inDoğu Kudüs'te Filistinli ailelerin evlerinden çıkarılması planının reddedildiği belirtildi/ Fotoğraf: Independent Türkçe

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanlığı, İsrail işgal güçleri tarafından Kudüs'ün Şeyh Cerrah Mahallesi'ndeki Filistinlilerin yerlerinden edilmesinden derin endişe duyduklarını ve bu adımı reddetiklerini açıkladı.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)Bakanlık, Krallığın her türlü tek taraflı adımı, uluslararası meşruiyet kararlarının ihlalini ve bölgede güvenlik ve istikrarı sağlamak için barış sürecini yeniden başlatma şansını zayıflatabilecek her gelişmeyi kınadığını vurguladı.

Suudi Dışişleri Bakanlığı, Filistin halkı nezdinde tavrını yeniledi ve Filistin-İsrail çatışmasında adil ve kapsamlı bir çözüme ulaşmaya yönelik tüm çabaları destekleyerek, 1967 sınırları kapsamında başkenti Doğu Kudüs olan bağımsız Filistin devletinine tam destek verdiğini bildirdi. 

 

Şarkul Avsat

DAHA FAZLA HABER OKU