Galatasaray Spor Kulübü Eski Başkanı Adnan Polat: Mustafa Cengiz tam gaz yoluna devam etmeli

Sarı-kırmızlı kulübün en eski 2. okulu olan Galatasaray Nusaybin Futbol Okulu öğrencileri, Galatasaray Eski Başkanı Adnan Polat'ı ziyaret etti

Adnan Polat / Fotoğraf: AA

Galatasaray Spor Kulübü Eski Başkanı Adnan Polat, Mardin Nusaybin’de başkanlığı döneminde açılışını gerçekleştirdiği futbol okulunun öğrencileri ile buluştu.

Adnan Polat, Galatasaray'ın bu sene Şampiyonlar Ligi’nde ciddi rakiplerle yarışacağını belirterek, "Bütün dileğim, temennim, dualarım Galatasaray’ın başarılı olması yönünde. Galatasaray taraftarı da takıma çok büyük destek veriyor. Takımın aldığı sonuçlar ne olursa olsun desteğini eksik etmesinler. İnşallah yine kupaları biz kaldırırız" diye konuştu.

 

Adnan Polat öğrencilerle - AA.jpg
Fotoğraf: AA

 

"Mustafa Cengiz tam gaz yoluna devam etmeli"

Polat, Galatasaray Yönetim Kurulu'nun idari açıdan ibra edilmemesine ilişkin şunları söyledi: 

Bence yanlış, Galatasaray’a çok zarar veren bir şey. Yargıtay’ın aldığı bu kararda yok kabul edilen bir şeyin tekrar etmenin bir anlamı yok. Zaten ibra konusu yasada mali ve idari ibra beraberdir. Dolayısıyla mali olarak ibra olan bir yönetimin idari ibrasızlık diye bir şey olmaması lazım. Çünkü yönetmelikler, kanun üstünde olamaz. Kanuna uyması lazım. Galatasaray’ın tüzüğünde ciddi değişiklikler yapmak lazım. Çünkü o tür zafiyetlerden yararlanan insanlar oluyor. O da kulübe, camiaya, tüm Galatasaray’a zarar veriyor. Bence Mustafa Cengiz tam gaz yoluna devam etmeli. Ben şu anda Mustafa Cengiz başkanın yaptığını doğru buluyorum.

Adnan Polat da ibra edilmedi

Galatasaray'ın Adnan Polat başkanlığındaki yönetim kurulu, 2011'de Mart Ayı Yıllık Olağan Mali Genel Kurulu'nda mali bakımdan ibra olmuş, idari bakımdan ibra edilmemişti.

Sarı-kırmızılı kulüp, tarihinin en sıkıntılı dönemlerinden birini yaşadığı olayın ardından Adnan Polat ve bazı üyeler yargıya başvurarak, idari yönden ibra olmamanın iptali için Galatasaray Spor Kulübü'ne dava açtı.

İstanbul 9. Asliye Hukuk Mahkemesi'ne açılan davanın reddine karar verilmesi üzerine Polat ve arkadaşları kararı temyize götürdü.

Yargıtay ise "Spor kulüplerinin her türlü işlem ve faaliyetlerinde önemli olan paranın hesabının verilmesi olup, mali yönden kusurlu bulunmayan yönetim kuruluna idari yönden de kusur izafe edilmesi hukuken mümkün bulunmamaktadır" diyerek yerel mahkemenin kararını bozdu.

Mahkemenin kararına Galatasaray Spor Kulübü, karar düzeltme talebinde bulunurken, Yargıtay söz konusu talebi oy birliğiyle reddetti.

 

Independent Türkçe, Ajanslar

DAHA FAZLA HABER OKU