Girit'te tecavüze uğrayan kadın, babasını tutuklayan polisi suçladı

Yerel polisi yanlış adamın peşine düşmekle suçlayan kadın, "O dünyanın en iyi babası" dedi

Saldırının Girit'te gerçekleştiği söylendi (Unsplash)

Girit'te tatilde tecavüze uğrayan Britanyalı bir kadın, saldırıdan ötürü babasını tutuklayan yerel polisi eleştirdi.

33 yaşındaki kadın, babasının salı günü başkent Heraklion'daki mahkemeye çıkmasının ardından yetkilileri tecavüzcünün "serbestçe dolaşmasına" izin vermekle suçladı. Cumartesi günü tutuklanmasının ardından sanığın tecavüz, cinsel istismar ve aile içi şiddet yasal suçlamalarını kabul etmediği bildirildi.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Polis, adamın geçen hafta bir barda kızına müstehcen hareketler yaptığını ve plajda tecavüz etmeden önce ona vurduğunu iddia ediyor.

Ancak yasal nedenlerden dolayı ismi açıklanamayan mağdur, babasının o sırada otelde olduğunu ve güvenlik kamerası kanıtlarıyla DNA'nın babasının suçsuzluğunu ispatlayacağından "yüzde 100 emin olduğunu" söylüyor.

Mail Online'a konuşan kadın "Size onun bana tecavüz etmediğini yüzde 100 söyleyebilirim" dedi.

Birleşik Krallık'ta babamla yaşıyorum, Yunanistan'da onunla tatildeydim ve o dünyanın en iyi babası.

Bu kadar iğrenç bir şeyi yapmasının imkanı yok. Yunan polisine bunu söyledim ama beni dinlemiyorlar.

Bu inanılmaz derecede stresli ve travmatik bir durum ama bizim için umut var. Hakim bize babamın DNA testi onu temize çıkarırsa gitmekte özgür olacağını söyledi.

Yerel gazete Neakriti'ye konuşan adli tıp uzmanları, 9 Haziran'daki saldırıyı polise bildirdikten sonra kadının plajda bulunan taş ve dallarla uyuşan yaralarla "kaplı" olduğunu söyledi.

Uzmanlar, kadının tecavüzle uyuşan yaralar aldığını ve DNA örneklerinin toplandığını da ekledi.

Polise yaptığı şikayette kadın, tanımadığı bir adamın daha önce babasıyla birlikte içki içtiği bir bara yakın olan dar bir sokakta sabahın erken saatlerinde kendisini durdurduğunu ve kendisine tecavüz ettiğini öne sürdü.

Kadın polise saldırganın eşkalini verdi fakat polisin "masumiyetini kanıtlamanın babasına düştüğüne inandıkları için onu bulmak adına hiçbir şey yapmadığını" iddia ediyor.

Sanık gözaltında tutulurken, bildirilenlere göre dava gelecek 18 ay içinde görülecek.* İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe’nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/news/world

Independent Türkçe için çeviren: Sevgi Aydoğan

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU