Nicolas Cage, kendisine "aktör" denmesinden hoşlanmadığını söyledi: "Bu büyük bir yalancı olduğumu ima ediyor"

Con Air yıldızı "tespiyan" sözcüğünü tercih ettiğini söylüyor

Nicolas Cage, 18 Kasım 2021'de düzenlenen GQ Yılın Erkekleri Partisi'ne katılmıştı (AP)

Nicolas Cage, "aktör" diye anılmayı küçümsediğini belirterek "tespiyan" [antik tragedya yazarı thespis ve yaşadığı şehir thespiae'den türetilen, günümüzde özellikle tiyatro oyuncularını niteleyen sıfat -ed.n.] terimini tercih ettiğini söyledi.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Lanetli Ada'nın (The Wicker Man) yıldızı, "aktör" kelimesinin, "tespiyan" teriminin kaçındığı yalan söyleme becerisini ima ettiğini iddia etti.

Cage, The Variety Awards Circuit podcast'inin en son bölümünde konuşurken duygularını açıkladı.

Cage şu ifadeleri kullandı:

Aktör kelimesini gerçekten sevmiyorum çünkü benim için her zaman 'Oh, o harika bir aktör, bu yüzden harika bir yalancı ve yalan söylemekte [harika]' anlamını ima ediyor.

Yani kulağa kendini beğenmiş bir pislik gibi gelme riskini göze alarak, 'tespiyan' kelimesini seviyorum çünkü 'tespiyan' olmak kalbinize giriyorsunuz demektir.

Ya da hayal gücünüze, anılarınıza ya da rüyalarınıza gidiyorsunuz ve seyirciyle iletişim kurmak için oradan bir şeyler getiriyorsunuz. Bence bu daha çok hayal gücünü işe koşmak gibi. Diyebilirim ki daha çok bir çeşit şamanizm gibi.

Cage bunu "erken dönem şamanları, köylerine yardım edecek cevaplar bulmak için hayal gücü uçuşlarına girerdi" sözleriyle açıkladı.

"Tamamen saçma ve gülünç görünme" riskini taşıdığını kabul eden tespiyan şöyle devam etti:

Buna bu şekilde bakmayı seviyorum... Bunun biraz daha organik ve daha az yapay bir şey olması fikrini seviyorum.

Bir sonraki filmi The Unbearable Weight of Massive Talent'da, Cage kendisinin bir versiyonunu canlandırırken görülecek. Film bu yılın sonraki aylarında vizyona girecek.* İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe’nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/arts-entertainment

Independent Türkçe için çeviren: Sevgi Aydoğan

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU