Şans oyununda yanlışlıkla aynı rakamlara iki kez oynadı, çifte ikramiyeyi kaptı

Talihli adamın ödülü; ömür boyu yılda 50 bin ya da tek seferde 780 bin dolar

Scotty Thomas, ikramiyeyle faturalarını ödeyeceğini, ailesine destek olacağını ve belki de kendisine at satın alacağını söyledi (Unsplash)

ABD'de bir kişi, unuttuğunu zannedip bir tane daha aldığı şans oyunu biletinin ikisinden de ikramiye kazandı.

Kuzey Carolina eyaletinde yaşayan Scotty Thomas, Lucky for Life adlı şans oyunu için internet üzerinden 2 dolara (yaklaşık 26,5 TL) bir bilet satın alarak doldurmuştu.

49 yaşındaki adam, bunun üzerinden bir süre geçtikten sonra evde otururken bilet alıp almadığını net olarak hatırlayamayınca, işini şansa bırakmamak için aynı oyundan yine 2 dolara bir bilet daha aldı.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Damperli kamyon operatörü olarak çalışan Thomas, 27 Kasım'da kazanan numaralar açıklandığında şoke oldu.

Çekilişten sonra şans oyunu şirketi, Thomas'a iki bilgilendirme e-postası gönderdi.

E-postaları okuduğunda iki bilet satın aldığını ve ikisine de aynı numaraları yazdığını gören Thomas, “Kazandığımı fark ettiğimde yere uzanmak zorunda kaldım. Gerçekten inanamadım” dedi.

Lucky for Life oyununda iki tür ikramiye bulunuyor. Bunlardan ilki olan büyük ikramiyede kazanan kişiye hayatı boyunca günde 1000 dolar (yaklaşık 13 bin 400 TL) veriliyor. İkinci ikramiyeyi kazanan kişiyse ömrünün geri kalanında her yıl 25 bin dolarlık (yaklaşık 335 bin TL) para ödülü alıyor.

Thomas ikramiyesini tek seferde almayı tercih ettiği için bilet başına ödül 390 bin dolar (yaklaşık 5,2 milyon TL) olarak belirlendi. Buna göre toplamda 780 bin dolar (yaklaşık 10,4 milyon TL) kazanan Thomas'ın eline, eyalet vergileri ve federal vergiler düşüldüğünde yaklaşık 550 bin dolar (yaklaşık 7,3 milyon TL) para geçti.Independent Türkçe, News Observer, CBS 17

Derleyen: Yasin Sofuoğlu

DAHA FAZLA HABER OKU