Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun’dan Habertürk’e: Kınıyoruz

Twitter’dan bir mesaj paylaşan Altun, “Yalan haber, karalama ve dezenformasyon ile mücadelemiz sürüyor” dedi

Fotoğraf: AA

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Habertürk’ün “karalama, dezenformasyon ve yalan haberden bir türlü vazgeçmediğini” iddia ederek, kınama açıklaması yaptı.

Twitter’dan bir mesaj paylaşan Altun, “Yalan haber, karalama ve dezenformasyon ile mücadelemiz sürüyor” dedi.

Altun şöyle devam etti:

Habertürk, karalama, dezenformasyon ve yalan haberden bir türlü vazgeçmiyor. Halkımızın doğru haber alma hakkını, genel olarak medyamızın itibarını garanti altına almak için çalışacağız. Habertürk’ü kınıyoruz!

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yayınlanan bayramlaşma videosuyla ilgili bir yazı kaleme almıştı. 

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Altaylı’nın aktardığına göre görüntü Anadolu Ajansı ve TRT’ye Beştepe’den servis edildi ve bu kurumları da “zor duruma” düşürdü.

Fatih Altaylı'nın kaleme aldığı son yazısında ise Anadolu Ajansı Genel Yayın Yönetmeni Yusuf Özhan ile görüştüğünü belirtti.

Altaylı, "Özhan, dünden beri bu görüntülerin nasıl olup da AA tarafından servis edildiğine ilişkin sorulara muhatap olduğunu ve burada bir düzeltme yapması gerektiğini belirtti" dedi.

Özilhan ile görüşmesini aktaran Altaylı şu ifadeleri kullandı:

Anadolu Ajansı olarak kendilerinin de tüm abonelerine isterlerse AA üzerinden isterlerse doğrudan Cumhurbaşkanlığı yayınını alabilecekleri bilgisinin verildiğini ve TV100, CNNTurk'ün yayını Anadolu Ajansı üzerinden, Akit TV'nin DHA üzerinden diğer kanalların ise doğrudan Cumhurbaşkanlığı yayın frekansından kendilerinin almayı tercih ettiğini, yayının doğrudan Cumhurbaşkanlığı tarafından yapıldığını ve real time olarak aktarıldığını anlatan Özhan, ‘Bildiğim kadarı ile yayın Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nden canlı olarak yayınlandı’ bilgisini verdi.
... İletişim Başkanlığı'ndan Habertürk'e verilen bilgiye göre ise yayın canlı olarak Marmaris'ten yapıldığı için böyle bir olay meydana gelmiş.

Ersoy: Altun'u kınıyorum

Habertürk programcısı gazeteci Mehmet Akif Ersoy, Altun'un açıklaması haksızlık olarak niteledi. 

Yaşananları bir video mesaj ile anlatan Ersoy, Altun'un paylaşımını kınadı.

 

Independent Türkçe 

DAHA FAZLA HABER OKU