Loki'nin finali rekor kırdı

Dizi hem "WandaVision" hem de "The Falcon and the Winter Soldier"dan daha fazla izleyici çekti

Disney Plus dizisi Loki'nin finali, bugüne kadar tüm Marvel dizileri arasında en çok izlenen final bölümü oldu.

Geçen hafta yayımlanan "For All Time. Always" başlıklı bölüm, ilk 5 günde WandaVision ve The Falcon and the Winter Soldier'ın finallerinden daha fazla izleyici çekti.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Deadline'ın aktardığına göre reytingleri takip eden Samba TV, finalin ABD'de 14 Temmuz-18 Temmuz arasında 1,9 milyon hanede izlendiğini bildirdi.

Buna karşılık Anthony Mackie ve Sebastian Stan'ın iki dostu konu alan gerilim dizisi The Falcon and the Winter Soldier aynı sürede 1,7 milyon, WandaVision ise 1,4 milyon haneye ulaşmıştı.

Bu artış kısmen, iki yıldan daha kısa bir süre önce piyasaya sürülen yayın hizmeti Disney Plus'ın görece yeni olmasıyla açıklanabilir.

Loki'nin birinci sezon finalinin yayımlanmasından bu yana hayranlar, Marvel Sinematik Evreni'nin (MSE) geleceğine dair ipuçları bulmak adına diziyi didik didik ediyor.

Finalde Loki'nin ikinci sezon için geri döneceği ortaya çıktı. Bu da diziyi ilk sezonunun ardından resmen devam eden ilk Disney Plus dizisi yapıyor.

WandaVision'ın herhangi bir şekilde devam etmesi beklenmiyor fakat birkaç karakteri gelecekteki MSE projelerinde yer alacak.

Bazı hayranlar The Falcon and the Winter Soldier'ın hikayesinin 4. Kaptan Amerika filmine önayak olacağını öne sürerken, diğerleri dizinin Captain America and the Winter Soldier adı altında yenileneceğini düşünüyor.

Loki şu anda Disney Plus'ta izlenebilir.

 

*İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe’nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

independent.co.uk/arts-entertainment

Independent Türkçe için çeviren: Noyan Öztürk

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU