Akşener, “Türkiye düzelebilir mi?” diye soran vatandaşa yanıt verdi

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, esnaf ziyaretlerini sürdürüyor

Fotoğraf: AA

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Aksaray’ın ilçelerinde esnaf ziyaretinde bulundu.

Akşener, Eskil ilçe meydanında bulunan iş yerlerini gezdi, esnafla sohbet etti.

Esnafın problemlerini dinleyen Akşener, bir iş yerinde, ''Propaganda amaçlı gezmiyorum. Burada sıkıntılarınızı sorunlarınızı not alıyorum. Esnafımızın derdini, problemini kamuoyuna yansıtmak, çözüm bulmak için çalışıyorum. Seçim olmadığı için oy istemek için de gezmiyoruz. Bunu özellikle belirtmek istiyorum'' ifadelerini kullandı. 

"Uzun süredir seçmen velinimet sayılmaktan çıktı"

Siyasi partilerin sadece seçim zamanlarında değil her zaman esnafın yanında olması gerektiğini belirten Akşener, ''Siz esnafsınız, sizin için müşteri velinimet. Bizde de seçmen velinimettir. Uzun süredir seçmen velinimet sayılmaktan çıktı. Şimdi biz geldikten sonra ağalar gelir, sizin için de sesinizi duyurmanız açısından iyi olur'' diye konuştu.

Akşener, Türkiyede siyasi rekabetin bittiğini, projeler değil, değerler üzerinden tartışmalar yaşandığını söyledi.

Bir çiftçiyle sohbet eden Akşener, çiftçinin elektrik faturalarının yüksekliğine ilişkin eleştirisi üzerine, çiftçinin problemlerinin farkında olduklarını, konuyu gündeme getirmek için ekibiyle istişarelerde bulunacağını kaydetti.

Ardından Sultanhanı ve Ortaköy ilçelerinde de esnaf ziyareti yapan Akşener, vatandaşların sorunlarını ve tavsiyelerini dinledi.

"Türkiye düzelebilir mi?"

Akşener’in 80 yaşındaki bir vatandaşın “Türkiye düzelebilir mi?” sorusuna da yanıt verdi.

Akşener ve vatandaş arasında şu diyalog yaşandı:

-Türkiye düzelebilir mi?

-Düzelir.

-Ne şekilde düzelecek? Şimdi neredeyiz? Kuyuda mıyız, yukarıda mı?

- Samimiyetle inanıyorum. Niye inanıyorum biliyor musun ağabey? Bir, çok genç yani hayata tutunmaya çok hırslı bir nüfusumuz var bizim. Onların umudu yok. Bu ülkenin kalkınmasında dün büyüklerimiz; yani nasıl zorluklar içerisinde bu ülkeyi kurup böyle bir noktaya getirdiyse şimdiki insanımız da buna uygun bizim. Bir çalmayacaksın. İki, çırpmayacaksın. Üç, yalan konuşmayacaksın. Dört, akraba kayırmayacaksın. Hukuk, adalet ve demokrasiyi adam gibi oluşturduğun zaman tercihlerini de millet yararına yapacaksın. Çok samimi söylüyorum inanıyorum. İnanmasam benim şahsi bir hedefim yok. Yani kişisel olarak; ben şu olayım, bu olayım. Böyle bir durumum yok. İnanmasam ben şimdi zemheri sıcakta ben niye gezeyim? Vallahi inanıyorum. Allah şahit.

-Ben 80 yaşındayım daha böyle Menderes’ten beri böyle bir dünya görmedim.

-Biliyorum ağabey. Ben de 64 yaşındayım. Dolayısıyla dün nasıl bir şeyler olduysa siz gençtiniz inandınız yani bir şey oldu. Türkiye ilerlerdi yürüdü, etti. Şimdi de o insanlar uçup gitmedi ki.. Ben Türkiye’nin insan unsuruna çok inanıyorum. Şakülü kaydı, Türkiye’nin “Şaftı kaydı.” Diyorlar ya. Esas mesele o onu düzelteceğiz. Birbirimize yalan atmadan, doğru dürüst yürüteceğiz işi.

-Hayırlısı.

-Ben inanıyorum. Ama o kadar acı işler var ki bu ülkenin üniversite mezunu gençlerinin yüzde 46’sı işsiz. Yüzde 87’si yurt dışı gitmeyi canı istiyor. Burada umudu olmayınca napsın çocuk.  

Akşener’e ziyaretlerinde İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, İYİ Parti Aksaray İl Başkanı Özhan Türemiş, partisinin bazı milletvekilleri ve il teşkilatı da eşlik etti.

 

Independent Türkçe, ajanslar

DAHA FAZLA HABER OKU