Soyer’den “troll hesap” iddiasına yanıt: Bir personel, kendi hesabından attığını düşünerek paylaşımda bulundu

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı personelin istifa ettiğini açıkladı

Fotoğraf: AA

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'i, kendisi hakkında yapılan olumlu paylaşımı başkasının hesabıymış gibi şahsi hesabından paylaşarak kendisini övdüğünü belirterek, trollükle suçladı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer iddiaya Twitter’dan yanıt verdi.

Soyer, Kerem Ziya Yangöz adlı Twitter kullanıcısının kendisi hakkında paylaştığı, ”Her sabah Belediye'ye gelirken durup kuşları beslediğini biliyor muydunuz?” yazılı paylaşımı kendisinin yapmadığını belirterek, ''Kişisel sosyal medya hesabıma mesajları girmekle sorumlu bir personel, kendi hesabından attığını düşünerek bir paylaşımda bulunmuştur. Hatasını fark edip sorumluluğu gereği istifasını vermiştir'' dedi.

"Bir tek sahte hesap yoktur"

Soyer, kendisinin ve belediyenin "bir tek sahte hesabı yoktur" açıklaması yaparak, "Trol ordusu besleyenlerin bunu anlamasını beklemediğimden, açıklamayı kamuoyuna saygım gereği yapıyorum" dedi.

Dağ eleştirmişti

Dağ, Soyer’in paylaşımını, "İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı troll hesabından atacağı tweeti kendi hesabından attı. Tek çalışma alanları PR ve algı diyorduk ama onu da beceremediler" sözleriyle eleştirmişti.

Dağ, yaptığı paylaşımının altına ise şu yorumu yaptı:

Siz zahmet edin çalışın. İzmirliler sizi över zaten. Bu sayede troll hesaplarla da uğraşmak zorunda kalmazsınız.

Soyer'in daha sonra silinen söz konusu paylaşımı şöyleydi: 

 

 

Independent Türkçe 

DAHA FAZLA HABER OKU