Karamollaoğlu: Derdimiz iktidarda bulunanların doğru karar almalarını sağlamak

Karamollaoğlu, partisinin bir ilçe kongresinde yaptığı konuşmada, AK Parti’ye yönelik eleştirilerde bulundu

Fotoğraf: AA

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu AK Parti’ye yönelik, "Biz, doğruya doğru, eğriye de eğri deriz. Derdimiz iktidarda bulunanları yıpratmak değil, derdimiz iktidarda bulunanların doğru karar almalarını sağlamaktır ve bu ikisinin arasında dağlar kadar fark vardır" dedi.

Karamollaoğlu, partisinin Eyüpsultan Kültür ve Sanat Merkezi'nde gerçekleştirilen "Eyüpsultan 7. Olağan Kongresi"nde yaptığı konuşmada, il ve ilçelerde kongre çalışmalarına İstanbul'dan başlayarak hız verdiklerini söyledi.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

İstanbul'un önemine işaret eden Karamollaoğlu, gelecek seçimlere kadar istikrarlı bir şekilde hazırlanılması gerektiğinin altını çizdi.

Karamollaoğlu, Prof. Dr. Necmettin Erbakan ile başlayan Milli Görüş çizgisinin bugün de her bireye en ince ayrıntısına kadar anlatılması gerektiğine işaret etti.

İktidarda ve muhalefette bulunan siyasetçilere seslenen Karamollaoğlu, "Biz bir bütünüz, hepimiz bu ülkenin evlatlarıyız. Neden bir arada yaşayamıyoruz? Bir araya gelip oturup dertleri görüşürsek o zaman çözüm kendiliğinden ortaya çıkar, emin olun. Ama birbirimize güveneceğiz, saygı ve sevgi duyacağız, düşmanlaştırmayacağız" dedi.

Karamollaoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

Bizi bazen tenkit ediyorlar, 'Bu arkadaşlarla beraberdiniz, niye her şeye itiraz ediyorsunuz?' diye. Bizim her şeye itiraz etmek gibi bir derdimiz yok. Bu arkadaşlarımız iyi bir şey yaptığı zaman 'Hay Allah razı olsun' diyoruz. Başörtüsü problemi vardı, çözdüler. İmam Hatip Okullarının önünü açtılar, devlet dairelerinde başörtülüleri de işe alabiliyorlar, yeri geldi sıkıştılar gittiler Amerika'nın Patriotlarına karşı Rusya'dan S-400'leri aldılar, alternatif bir imkan çıktı diye 'Hay Allah razı olsun' dedik. Biz, doğruya doğru, eğriye de eğri deriz. Derdimiz iktidarda bulunanları yıpratmak değil, derdimiz iktidarda bulunanların doğru karar almalarını sağlamaktır ve bu ikisinin arasında dağlar kadar fark vardır.

Temel Karamollaoğlu, Kanal İstanbul projesine de değinerek, "(Kanal İstanbul) Türkiye'ye hangi faydayı sağlayacak, kaç kişi iş bulacak, milli gelirimize hangi katkı sağlanacak, Türkiye nasıl zenginleşecek? Oradaki rant sahiplerini diyorsan, onlar deveyi hamuduyla yutar, götürürler. Biz, ülkemizin problemlerini biliyoruz ve ülkemizin problemlerine çözüm arıyoruz ve bu çözümü de hep birlikte yapmaya kararlıyız" diye konuştu.

Emre Ustaosmanoğlu'nun Saadet Partisi Eyüpsultan İlçe Başkanı seçildiği kongreye, Saadet Partisi İl Başkanı Abdullah Sevim, eski Saadet Partisi Eyüpsultan İlçe Başkanı İlker Çiftçi, partililer, Anadolu Gençlik Derneği (AGD), Atatürkçü Düşünce Derneği, İYİ Parti ve CHP'den temsilciler katıldı.

Konuşmaların ardından Saadet Partisi Eyüpsultan İlçe Teşkilatı Hanımlar Komisyonu üyeleri, Temel Karamollaoğlu'na çiçek takdim etti ve hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

AA

DAHA FAZLA HABER OKU