Tyson-Paul maçını sabırsızlıkla bekleyenlere kötü haber

27 yaşındaki Youtuber'la 57 yaşındaki boks ikonu arasındaki tartışmalı maç 20 Temmuz'da yapılacaktı

Tyson ve Paul, 20 Temmuz'da karşı karşıya gelecekti (Netflix)

Jake Paul'un Mike Tyson'la yapacağı boks maçı, Tyson'ın geçen hafta uçakta sağlık problemi yaşamasının ardından ertelendi.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

27 yaşındaki YouTube yıldızı Paul ve 57 yaşındaki ağırsıklet efsanesi Tyson, 20 Temmuz'da ABD'nin Teksas eyaletinin Dallas kentindeki AT&T Stadyumu'nda boks yapacaktı. Tartışmalı maç, daha önce benzeri görülmemiş bir hamleyle Netflix'ten canlı yayımlanacaktı.

Ancak Tyson'ın 26 Mayıs Pazar günü Miami'den Los Angeles'a uçarken rahatsızlanmasının ardından maç ertelendi ve yeni tarih 7 Haziran'da açıklanacak.

Olay sırasında, tıbbi deneyimi olan yolcuların yardım etmesi için çağrıda bulunulmuştu. Uçak indikten sonra sağlık görevlileri uçağa gelmiş, bu da yolcuların uçaktan çıkmasını yaklaşık 25 dakika geciktirmişti.

Tyson daha sonra, temsilcilerinin New York Post'a Amerikalı'nın "harika" olduğunu söylemesinin ardından, "Jake Paul'u yenmek için ihtiyacım olmamasına rağmen şimdi yüzde 100 hissediyorum" yazan bir tweet atmıştı.

Ancak Paul'un organizasyon şirketi Most Valuable Promotions (MVP), 31 Mayıs Cuma günü şu açıklamayı yaptı:

Mike Tyson'ın gelecek birkaç hafta boyunca minimum ve hafif antrenman yapması ve ardından herhangi bir sınırlama olmaksızın tam antrenmana dönmesi tavsiye ediliyor.

Hem Mike hem de Jake, her iki sporcunun da bu önemli maça hazırlanmak için eşit antrenman süresine sahip olmasını ve en üst düzeyde rekabet edebilmesini sağlamanın adil olduğunda hemfikir. Sporcuların sağlığı ve esenliği bizim en önemli önceliğimiz ve Mike'ın kendisinden beklediği düzeyde performans gösterebilmesi için gerekli zamanı ayırmasını sonuna kadar destekliyoruz.

Mike'ın gelecek haftalarda tam antrenman programına geri dönmesi bekleniyor ve ringe geri dönmek için sabırsızlanıyor. MVP maçın yeniden planlanıp bu yıl AT&T Stadyumu'nda gerçekleşmesini bekliyor ve bu iki olağanüstü sporcu arasında heyecan verici ve iyi hazırlanmış bir müsabakayı iple çekiyoruz. Dövüşün yeni tarihi gelecek cuma, 7 Haziran'da açıklanacak.

Tyson en son 2020'de Roy Jones Jr.'la bir gösteri maçında berabere kalmıştı. Paul'la yapacağı dövüş, Tyson'ın 2005'ten bu yana ilk, Paul'un ise toplamda 11. resmi onaylı profesyonel maçı olacak.

Profesyonel kariyerinde 9 galibiyeti ve 1 mağlubiyeti olan Amerikalı Paul ve Tyson, nakavt olmadığı takdirde iki dakikalık 8 raunt boyunca dövüşecek. İlk haberlerde yanlış bir iddia ortaya atılarak nakavta izin verilmeyeceği öne sürülmüştü.

Paul'un 9 galibiyetinin 6'sı nakavtla gelirken, Tyson'ın profesyonel kariyerinde 50 galibiyet (44 nakavt) ve 6 mağlubiyet var.

PA'dan da yararlanılmıştır*İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe'nin editöryal politikasını yansıtmayabilir. 

https://www.independent.co.uk/sport

Independent Türkçe için çeviren: Çağatay Koparal

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU