Prens William fotoğraf olayının ardından eşi Kate hakkında konuştu

Tahtın varisi, Londra'nın batısındaki bir gençlik merkezinde bir grup çocuğa "Sanatsal olanımız eşim" dedi

OnSide'ın Hammersmith ve Fulham semtindeki hayır amaçlı yeni gençlik alanı WEST'i ziyaret eden Galler Prensi, bir basket attıktan sonra gençlerle kutluyor (Frank Augstein/Reuters)

Prens William, Londra'daki bir gençlik grubuna yaptığı ziyaret sırasında eşi Kate'in yaratıcılığını övdü.

Londra'nın batısındaki Sheperd's Bush'ta yer alan bir merkezde bir grup çocukla birlikte kurabiyeleri süsleyen William, "Sanatsal olanımız eşim" dedi.

8 ila 18 yaş arası çocuklara zengin imkanlar sunan 12 milyon sterlinlik (yaklaşık 490 milyon TL) yeni merkez WEST'i ziyaret eden William, çocukları telefon alışkanlıkları hakkında sorguya çekti.

Zihin sağlığı projesi üzerine çalışan bir grupla oturan Prens William "Telefonunuzda günde ne kadar vakit harcıyorsunuz?" diye sordu ve gülerek ekledi:

Bu konuda hepimiz dürüst olabiliriz.

Ergen bir kız çocuğu 15 saat dediğinde William şöyle cevap verdi:

15 saat epey fazla; bahse girerim buraya geldiğinde daha iyi hissediyorsundur.

Geleceğin Kralı ellerini yıkayıp önlük giydikten ve bir kurabiyenin üzerine krema sürüp ardından süsledikten sonra cep telefonu kullanımı konusunu tekrar gündeme getirdi.
 

Prens William
Galler Prensi, Londra'nın batısındaki Hammersmith ve Fulham semtinde yer alan, OnSide'ın hayır amaçlı yeni gençlik alanı WEST'i ziyaret ediyor (Frank Augstein/Reuters)


Yetişkinlerin de telefonlarıyla çok fazla vakit geçirdiğini itiraf eden Galler Prensi kurabiye tercihini açıkladı: tam buğday unlu çikolatalı bisküviler ya da KitKat.

Açılımı Where Everyone Sticks Together (Herkesin Birlik Olduğu Yer) olan WEST'in adını, Londra'nın batısındaki Shepherd's Bush'ta yer alan ve nisanda resmen açılacak tesisi kullanan gençler koydu.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Prens'in, gençlik merkezi alanında çalışan ulusal çaptaki hayır kuruluşu OnSide'ın kurduğu 15. tesis olan WEST'i tüm yönleriyle görmeye hevesli olduğu anlaşılıyordu.

Kensington Sarayı'nın Anneler Günü'nde, Kate'in üzerinde oynadığı bir aile fotoğrafını paylaşma kararının tetiklediği tartışmaların ortasında William, eşine iltifat etti. Daha sonra Prenses, haber ajanslarının resmi kaldırmaya karar vermesinin ardından kamuoyundan özür dilemişti.

Agence France-Press (AFP) Küresel Haber Direktörü Phil Chetwynd daha sonra BBC Radio 4'ın The Media Show programına verdiği bir röportajda saraya verip veriştirmişti.

Sarayın "güvenilir bir kaynak" olup olmadığı sorulduğunda Chetwynd şöyle demişti:

Hayır, kesinlikle değil. Her şeyde olduğu gibi, bir kaynak tarafından hayal kırıklığına uğratıldığınızda çıta yükselir.

Daha sonra Londra'daki Bilim Müzesi'nde annesi Prenses Diana onuruna düzenlenen bir etkinliğe katılan William, burada bir konuşma yapıp 20 kişiye ödül vererek Diana Legacy Award'un 25. yılını kutladı.

Prens Harry'nin törene William'ın ardından video bağlantısı aracılığıyla katılması, kardeşler arasında giderek büyüyen bir çatlak olduğu yönündeki spekülasyonları daha da körüklüyor.*İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe'nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/life-style/royal-family

Independent Türkçe için çeviren: Büşra Ağaç

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU