Johnny Depp parfüm reklamından en fazla para kazanacak erkek oldu

Eski eşi Amber Heard'le yaşadıkları süreç itibarını sarssa da yıkamadı

Johnny Depp, 2015'ten beri Dior Sauvage serisinin yüzü (Walt Disney)

Fransız moda evi Dior, son yılların tartışmalı ismi Johnny Depp'le anlaşmasını yeniledi.  Variety'ye konuşan kaynaklar markanın, Sauvage parfüm serisinin elçisi olan Depp'le toplamda 20 milyon dolardan üç yıllık sözleşme imzaladığını söyledi.

Haberde anlaşmayla Depp'in, parfüm reklamı karşılığında en fazla para kazanacak erkek olduğu yazıldı. Robert Pattinson, Dior'un Homme parfümlerinin tanıtımından 12 milyon dolar kazanmıştı. Brad Pitt'in cebineyse Chanel moda eviyle meşhur parfüm serisi No.5 için yaptığı anlaşmada 7 milyon dolar girmişti. 

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Sinema ve eğlence dergisi ayrıca Depp'in son dönemde başından geçenleri de hatırlattı. 

Depp, eski eşi Amber Heard'le ilişkisi hakkında The Sun'da yayımlanan ve kendini "karısını döven kişi" diye niteleyen makale nedeniyle tabloid yayına açtığı iftira davasını Ekim 2020'de kaybetmişti. Dior, bu gelişmenin ardından Depp'le anlaşmasına nokta koyması için baskı altında kalmıştı. 

Ancak Hollywood yıldızının imajı, Heard'e karşı giriştiği hukuk mücadelesinin ardından düzelmişti.

59 yaşındaki Depp, 2019'da Heard'e 50 milyon dolarlık dava açmış ve boşanma anlaşmalarında daha fazla para kazanmak için kendisini istismar ettiği konusunda yalan söylediğini öne sürmüştü.

Haziran 2022'de sona eren dava sonrasında mahkeme, Heard'ün Depp'e 10 milyon dolar tazminat ve 2018'de Washington Post için yazdığı makalede aktörü karaladığı için 350 bin dolar cezai tazminat ödemesine karar vermişti. Depp'inse, kendisine karşı dava açan Heard'e 2 milyon dolar ödemesi yönünde karar çıkmıştı. Özetle, Amber Heard eski eşine toplamda 8 milyon dolardan fazla ödeme yapmak zorunda kalsa da, yapılan anlaşmayla 1 milyon dolar vermişti.

Canlı yayımlanan ve Haziran 2022'de sona eren davanın ardından Depp, sosyal medyada kendisine büyük destek bulmuştu.

Variety, mahkeme sürecinin etkisiyle Depp'le çalışmaya tereddüt eden büyük stüdyoların, Dior anlaşmasının ardından ünlü oyuncuyla tekrar görüşebileceğini yazdı.

 

Independent Türkçe, VarietyHollywood Reporter

Derleyen: Uğurcan Yıldız

DAHA FAZLA HABER OKU