Succession'daki rol arkadaşı, Jeremy Strong'un metot oyunculuğu hakkında konuştu

HBO'nun popüler dramasındaki aile reisini oynayan Brian Cox, daha önce metot oyunculuğuna karşı çıktığını açıkça dile getirmişti

Jeremy Strong ve Alan Ruck (Reuters/AP)

Alan Ruck, Succession'daki rol arkadaşı Jeremy Strong'un oyunculuk metotları hakkındaki görüşlerini paylaştı.

Hiciv dramasında Ruck, Strong'un Kendall Roy karakterinin abisi Connor Roy'u canlandırıyor.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Strong'un sette çekimler dışında da karakterden çıkılmamasını içeren metot oyunculuğunu tercih ettiği biliniyor.

Dizide aile reisi Logan Roy'u oynayan Brian Cox, geçmişte metot oyunculuğunu birkaç kez hor gördü. Önceki haftalarda "Amerikan saçmalığı" dediği bu uygulamayı önemsemediğini belirtti.

Ruck da yeni bir röportajdaki yorumlarıyla bu tartışmaya dahil oldu. Metot oyunculuğu yapmadığını belirten Ruck, Strong'un en iyi performansını sergilemek için tercih ettiği yöntemlerden faydalanmasını destekledi.

Evening Standard'a konuşan aktör, "Her oyuncu farklıdır" dedi.

Bazen Jeremy gibi oyuncuların 7/24 odaklı kalması gerekir, aksi takdirde gerçekten en iyi işlerini ortaya koyamayacaklarını hissederler. Bunda bir sorun yok. Bırakın yapsın.

27 Mart Pazartesi günü yayımlanan röportajın sonraki bir kısmında Ruck, ekrandaki erkek kardeşinin "kendine çok yüklendiğini" ve gerçek hayatını kötü etkilemeden de aynı performansı gösterebileceğini belirtti.

Bence Jeremy kendine çok yükleniyor.

Ve yeteneğine tam anlamıyla güvenmediğini düşünüyorum. Bence bu onun için daha kolay bir yol olabilir. Ama o buna inanmıyor.

Ruck, Cox'un metot oyunculuğunu onaylamamasının, kısmen Strong için endişesinden kaynaklandığını da ekledi.

Aktör, "Bence Brian aslında Jeremy'nin iyiliği için endişeleniyor" diye açıkladı.

Çünkü Jeremy bir keresinde, rol yapmanın size bir şeye mal olması gerektiğini söylemişti.

Bence de kendinizi tamamen adamak zorundasınız ama her performansınızda kendinizden bir parça vermeniz gerekiyorsa, bir noktada hiçbir şeyiniz kalmaz.

Justine Lupe (Willa), The Independent'a verdiği röportajda kariyerinin ilk aşamalarında Strong'un kendisine "gerçekten nazik" davrandığını söyleyerek aktöre yönelik takdirini paylaşmıştı.

Succession'ın son sezonu, ABD'de pazar geceleri ve Birleşik Krallık'ta pazartesileri yayımlanan yeni bölümleriyle devam ediyor. The Independent'ın 4. sezonun ilk iki bölümünün incelemesini buradan okuyabilirsiniz.*İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe'nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/arts-entertainment

Independent Türkçe için çeviren: Deniz Sutaş

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU