John Wick 4'ün yönetmeninden "Film çok uzun" diyenlere yanıt

Film, açık ara serinin en uzun yapımı

Keanu Reeves, John Wick 4'te (Lionsgate)

John Wick 4'ün (John Wick: Chapter 4) yönetmeni, üç saatlik filmin muazzam uzunluktaki süresine yönelik eleştirilere cevap verdi.

Keanu Reeves'in başrolünde oynadığı 2014 tarihli popüler aksiyon-gerilim filminin üçüncü devam filmi olan John Wick 4, toplamda 2 saat 49 dakikalık süresiyle serinin bugüne kadarki en uzun yapımı. Kıyaslamak gerekirse, ilk John Wick sadece 101 dakikaydı.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Eleştirmenler ve hayranlar, bu kadar uzun bir devam filminin gerekçesini sorgularken The Guardian, iki yıldız verdiği incelemesinde filmi "aşırı uzun ve tıka basa doldurulmuş" diye nitelendirdi.

Öte yandan filmin yönetmeni Chad Stahelski eleştirilerin etkisini dikkate almayarak Digital Spy'a, "Eleştiri buysa, kabul ediyoruz" dedi.

Stahelski şöyle devam etti:

Biz bununla ilgili hiç kaygılanmadık sanırım, sadece filmi izledik. Bence filmin en iyi versiyonu olduğunu düşündüğümüz uzunluk bu. Daha uzununu denedik, çok daha kısasını denedik. Filmin bu uzunlukta iyi olduğunu düşündük.

Bu hafta John Wick hayranları, seride Charon'u oynayan Lance Reddick'in 60 yaşında aniden öldüğü haberiyle sarsıldı.

Reddick, The Wire'da Baltimorelu polis teğmeni Cedric Daniels'ı canlandırmasıyla da tanınıyordu.

Reeves, Stahelski'yle ortak bir açıklama yayımlayarak hayatını kaybeden rol arkadaşını ananlardan biriydi.

İkili, açıklamalarında "Sevgili dostumuz ve meslektaşımız Lance Reddick'in kaybından derin üzüntü ve acı duyuyoruz. Reddick tam bir profesyoneldi ve onunla çalışmak bir zevkti" dedi.

Sevgimiz ve dualarımız eşi Stephanie, çocukları, ailesi ve arkadaşlarıyla. Filmi onun sevgi dolu anısına ithaf ediyoruz. Onu çok özleyeceğiz.

John Wick 4, 22 Mart'ta sinemalarda vizyona girecek.*İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe’nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/arts-entertainment

Independent Türkçe için çeviren: Onur Bayrakçeken

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU