Rabia Naz'ın babası Şaban Vatan, Nurettin Canikli'nin şikayeti nedeniyle yarın ifade verecek

Giresun Eynesil’de evinin önünde ağır yaralı bulunan ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden Rabia Naz’ın babası Şaban Vatan AK Partili Nurettin Canikli'nin suç duyurusu nedeniyle savcılığa ifade verecek

Baba Şaban Vatan kızının ölümüyle ilgili yürütülen soruşturmanın kapatılmak istendiğini öne sürüyor ve bu konuda sosyal medya üzerinden kamuoyu duyarlılığı için çağrılarda bulunuyor / Fotoğraf: Twitter

Geçen yıl Giresun Eynesil’deki evinin önünde ağır yaralı halde bulunan ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden 11 yaşındaki Rabia Naz’ın babası Şaban Vatan savcılığa ifade verecek.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Giresun Cumhuriyet Başsavcılığı baba Vatan’ı AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ekonomi İşleri Başkanı ve İstanbul Milletvekili Nurettin Canikli’nin suç duyurusu nedeniyle ifade vermek üzere yarın öğleden sonra ifade vermeye çağırdı.

Canikli’nin babaya yaptığı suç duyurusu sayısı 5’e çıktı

Şaban Vatan’ın avukatı Emel Bodur Kılıç, müvekkili hakkında Canikli tarafından yapılan birden fazla suç duyurusu olduğunu belirterek savcılık tebligatının, ifade alınmasının uzun süreli olacağını gösterdiğini söyledi.

Baba Vatan bir süredir Twitter hesabından Nurettin Canikli’yi suçlayan ifadeler kullanıyordu. Vatan bugün de avukatının kendisini aradığını ve Canikli’nin hakkındaki suç duyurusu sayısının 3’ten 5’e çıktığını yazdı. Vatan yarın öğleden sonra ifade vereceğini bildirdi.

Canikli'nin Şaban Vatan hakkında kişilik haklarını ihlal ettiği iddiasıyla şikayetçi olduğu bildiriliyor.

Rabia Naz’ın ölümüyle ilgili soruşturma devam ediyor.

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU