Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu: İcraat için mutlaka ve mutlaka yetkiye ihtiyaç var

Karamollaoğlu, “Eğer bu millet, yeri geldiğinde seçimlerde muhalefete yetki vermezse, daha doğrusu bugün muhalefette bulunan partilerden herhangi birisine yetki vermezse, onlardan icraat beklemeleri sadece hayal olur” dedi

Fotoğraf: AA

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Mardin'in Kızıltepe ilçesinde partisinin ilçe kongresine katıldı, esnafı ziyaret etti.


Karamollaoğlu, bir düğün salonunda düzenlenen partisinin ilçe kongresinde, iktidara gelmeleri durumunda yapacakları çalışmaları aktardı. Memlekette her insana iş temin edecek adımları atmakla mükellef olduklarını belirten Karamollaoğlu, "3 tane adam burada ona da iş bulamayacağız. Hayır arkadaş, o 3 kişiye de iş bulacak adımları atmak bizim görevimiz. Bu nereden geçiyor? Türkiye'nin eğer güçlenmesini, zenginleşmesini istiyorsak üretime dönük yatırımlara destek vereceğiz" ifadelerini kullandı.

Partisinin Mardin Kızıltepe 4. Olağan İlçe kongresine katılan Karamollaoğlu, muhalefetin etkili çalışması için yetkiyi alması gerektiğini belirterek, “Eğer bu millet, yeri geldiğinde seçimlerde muhalefete yetki vermezse, daha doğrusu bugün muhalefette bulunan partilerden herhangi birisine yetki vermezse, onlardan icraat beklemeleri sadece hayal olur. İcraat için mutlaka ve mutlaka yetkiye ihtiyaç var” dedi.

“İktidara gelmeden sözünü yaparız, nasıl çözeceğimiz konusundaki fikirlerimizi sizlerle paylaşırız ama icraat, ancak iktidar tarafından yapılır” diyen Saadet lideri Karamollaoğlu şöyle konuştu:

Bazen muhalefeti tenkit ediyorlar, bizleri de; ‘Doğru dürüst bir şeyler yapın…' Yapalım da nasıl yapacağız? Eğer bu millet, yeri geldiğinde seçimlerde muhalefete yetki vermezse, daha doğrusu bugün muhalefette bulunan partilerden herhangi birisine yetki vermezse, onlardan icraat beklemeleri sadece hayal olur. İcraat için mutlaka ve mutlaka yetkiye ihtiyaç var.

İktidar, birilerinin kasasını dolduruyor

Hükümetin ekonomi politikalarını eleştiren Karamollaoğlu şunları söyledi:

Şimdi sıkıntı çekiyoruz, yetmiyor bütçe. Bir de siz elinizdeki kaynakları israf etmenin yanında; yolsuzlukla, birilerinin kendi kasasına aktarmaya kalkarsanız o zaman karşılaştığınız manzarayı müspet istikamete çeviremezsiniz. Biz, aklımızı iyi kullanmakla mükellefiz. Ama bazen bunu yanlış anlayanlar oluyor… Beni bazen zorluyorlar, ‘Yahu nasıl düzelteceksiniz?'… Nasıl düzelteceğimizi biz söylüyoruz. Milletimizden, bu projeleri uygulamak için destek istiyoruz. Onlardan destek gelirse çözeceğiz. ‘Gelmezse ne yapacaksınız?'… Gelmezse ne yapacağız, hiçbir şey yapamayız.

Bazıları bunu sürçü lisan gibi gördü, aslında ben de söylemek istemezdim ama kimse kusura bakmasın… Bu millet nasılsa öyle yönetilir. Neyi tercih ediyorsa, kimi tercih ediyorsa o iş başına gelir. İş başına gelenden, oyu verip onu iş başına getirenler sorumludur. Hem iş başına getireceksin, hem de şikayet edeceksin… Olmaz öyle şey ya. Nerede görülmüş bir şey? Daha iyisine layıksak, daha iyisini seçmek mecburiyetindeyiz.

 

Independent Türkçe 

DAHA FAZLA HABER OKU