Perinçek'ten "Kürt sorununa Meclis'te çözüm" çağrılarına tepki: Türk ordusunun başarıyla sonuca giden silahlı çözümünü baltalama girişimi

"TBMM toplanmalı, dağda, bayırda, hendekte, sınır ötesinde ve vatan sathında yürütülen çözümün TBMM'nin çözümü olduğunu ilan etmelidir"

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, "TBMM toplanmalı, dağda, bayırda, hendekte, sınır ötesinde ve vatan sathında yürütülen çözümün TBMM'nin çözümü olduğunu ilan etmelidir" dedi.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Perinçek, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, CHP, HDP, İYİ, Gelecek, Saadet ve DEVA partisi yöneticilerinin "Kürt sorununa TBMM'de çözüm" başlığı altında bir kampanya yürüttüğünü iddia etti. Bu söylemin, Türk ordusunun başarıyla sonuca giden silahlı çözümünü baltalamak amacıyla gündeme getirildiğini savunan Perinçek, şöyle devam etti:

"Kürt sorununun çözümü dağda, bayırda, sokakta, hendekte başarıyla yürütülmektedir. Bu önerinin tek bir anlamı var, PKK'nın kurtarılmasıdır. PKK'nın Türk ordusunun süngüsünden kurtarılmasıdır. Telaşları da bu yüzdendir. Bu durumda TBMM kamuoyuna ve bütün dünyaya bu sorunun TBMM'nin iradesiyle ve hükümeti görevlendirmesiyle çözülmekte olduğunu, yürütülen çözümün Türk milletinin iradesini temsil eden TBMM'nin çözümü olduğunu duyurmalıdır. Bu bozguncu propagandaya son vermenin çaresi budur. TBMM toplanmalı bugün dağda, bayırda, hendekte, sınır ötesinde ve vatan sathında yürütülen çözümün TBMM'nin çözümü olduğunu ilan etmelidir"

Perinçek, çıkarılan kanunlar ve hükümetin uygulamalarıyla milletin parçası olan Kürt halkının birlik, kardeşlik, eşitlik yönündeki demokratik taleplerinin büyük ölçüde hayata geçirildiğini öne sürdü.

Meclis'e öneri sunulacak

Perinçek, gelecek hafta Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Hasan Korkmazcan başkanlığındaki partililerden oluşan bir heyetin, konuyla ilgili hazırlanan metni, TBMM Başkanı Mustafa Şentop'a sunacağını belirtti. Perinçek, "Meclis Başkanımızın bunu Meclis gündemine almasını talep ediyoruz" dedi.

 

AA

 

DAHA FAZLA HABER OKU