Piyangoda çıkan numaraların sırrını çözen Amerikalı büyük ikramiyeyi kazandı

İsmini açıklamak istemeyen kişi piyangoda daha önce çıkan sayıları inceleyerek şansını denediğini ve stratejisinin tuttuğunu söyledi

Michigan Lottery'de büyük ikramiyeyi kazanan bilet (Michigan Lottery)

ABD'nin Michigan eyaletinde yaşayan bir kişi piyangoda daha önce kazanan sayıları inceledikten sonra en çok çıkan rakamlarla şansını denedi ve 376 bin dolar (yaklaşık 3 milyon 250 bin TL) kazandı.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Newsweek'in haberine göre Macomb County'de ikamet eden 59 yaşındaki adam kazanan sayıları inceleyerek piyangonun zayıf karnını bulduğunu ve şans oyununun sırrını çözdüğünü söyledi.

İsminin açıklanmasını istemeyen Michiganlının şu ifadeleri kullandığı bildirildi:

Büyük ikramiye biraz yükseldiğinde Fantasy 5 (bir tür piyango oyunu) oynarım. Eskiden hep kolay tahminleri oynardım ama sonra sayıları incelemeye ve en çok çıkanları oynamaya başladım ve işe yaradı!

Büyük ikramiyeyi kazanan kişi elde ettiği parayla seyahat etmeyi ve kalanı da yatırım olarak değerlendirmeyi planladığını söyledi.

62 CBS Detroit'in bildirdiğine göreyse söz konusu kişinin 31 Temmuz çekilişinde büyük ödülü kazanmak üzere seçtiği numaralar şunlardı: 05 - 07- 18 - 36 - 38. 

Michigan Lottery'nin eğitim sistemi ve bölgedeki yerel işletmelerle doğrudan bağlantısı bulunuyor. Her bir piyango bileti satışından elde edilen kazanç eğitime ve Michigan sakinlerini istihdam eden şirketlere aktarılıyor. 

Piyango oyunundan her bir öğrenci için 780 doların (yaklaşık 6 bin 750 TL) üstünde bir meblağın toplandığı ifade ediliyor. Michigan'da ilk ve orta öğretim düzeyinde 1,5 milyon çocuğun eğitim gördüğü belirtiliyor. 

Michigan'daki okullar için piyangodan 1972'den bu yana 24,6 milyar dolar (yaklaşık 212 milyar dolar) gelir elde edildiği aktarıldı. 

 

Independent Türkçe, Newsweek, 62 CBS Detroit

Derleyen:Esra Güngör

DAHA FAZLA HABER OKU