Yıldız Judocu Martyna Trajdos, maç öncesi kendisini tokatlayan antrenörünü savundu

Sporcu, müsabaka öncesi ritüelin, antrenörünün "kendisine gaz vermek için" yaptığı bir şey olduğunu söylüyor

Bir Alman judocu, Tokyo Olimpiyatları'nda bir müsabaka öncesi ritüelinde kendisini vahşice sarsıp tokatlayan antrenörünü savundu.

32 yaşındaki Alman Olimpiyat sporcusu Martyna Trajdos, salı günü Judo maçına çıkarken antrenörü Claudiu Pusa'yla beraber görüntülendi.

Ardından Pusa, çantasını yere bırakıp Trajdos'u şiddetle sarsarken ve devamında önce sol sonra da sağ yanağından tokatlarken görüldü.

Seyirciyi şoke etmesine rağmen bu an, dövüş alanına girmeden önce koçuna sadece başını sallayan sporcuyu ürkütmüş gibi görünmüyordu.

The Telegraph'ın aktardığına göre Alman sporcu koçunu savunarak, "Bunu yapmasını koçumdan ben istedim, o yüzden lütfen onu suçlamayın" dedi.

Dinç kalmak için dövüşlerimden önce buna ihtiyacım var.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Daha sonra bu anı takipçileriyle paylaşmak için Instagram'a yönelen sporcu, insanların, Judo dövüşünden ziyade bu etkileşime odaklanmasından duyduğu hayal kırıklığını dile getirdi.

Trajdos, yaptığı açıklamada tokatlara atıfta bulunarak "Görünüşe göre bu yeterince sert değilmiş" diye şaka yaptı.

Trajdos daha sonra şöyle ekledi:

Bugün manşetlere farklı şekilde konu olmak isterdim. Söylediğim gibi bu, müsabaka öncesi benim seçtiğim bir ritüel! Antrenörüm sadece bana gaz vermesi için yapmasını istediğim şeyi yapıyor.

Bazı yorumcular gönderiye, müsabaka öncesi ritüeli anladıklarını söyleyerek yanıt verdi.

Bir yorumcu, "Judokalar bunu anlar" diye yazdı.

Bazı yorumcular da son 32'de Macaristan'dan Szofi Ozbas'a karşı 63 kilo maçını kaybeden Olimpiyat sporcusuyla "gurur duyduklarını" söyledi.*İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe’nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/sport

Independent Türkçe için çeviren: Kerim Çelik

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU