Asya'nın ilk NFT destekli dizisi için kollar sıvandı

Dizi Doğu ve Batı arasındaki gerilime odaklanacak

Crypto Keepers projesinin Asya için ilk olması hedefleniyor (AMM Global Media)

Prodüksiyon ve yatırım şirketi AMM Global ve Phoenix Waters Productions, Asya'nın ilk NFT destekli drama dizisi olmasını hedefledikleri "Crypto Keepers" projesini duyurdu. 

NFT, açılımıyla "non-fungible token", genellikle "değişimi mümkün olmayan para ya da çip" diye niteleniyor. NFT'nin özgün ve biricik olması, kendi türünden başka bir değerle takas edilemeyeceği anlamına geliyor. Dijital varlıkların ve sanat eserlerinin satışında sıklıkla kullanılan NFT, dönüştürülen varlıkların özgünlüğünün kolayca doğrulanmasını sağlıyor.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Variety'nin haberine göre hem İngilizce hem de Kantonca olan dramanın farklı ülkelerde çekilmesi planlanıyor. 12 bölüm halinde hazırlanacak dizinin 2022'de tamamlanması bekleniyor. 

Dizi bir sonraki Bitcoin benzeri dijital para birimini oluşturmak için Amerikalı bankacılardan oluşan bir ekiple rekabet eden bir grup Hong Konglu gencin hikayesini anlatıyor. Doğu ve Batı arasındaki ilişkiler bozulurken iki ekip daha geniş jeopolitik meselelerin parçası haline geliyor. Karakterler kripto dünyasına hakim olmak için kişisel ve profesyonel hayatlarını tehlikeye atıyor. 

Dizinin NFT şeklinde satılacak senaryo ve nesneleriniyse Hong Kong merkezli teknoloji şirketi CryptoBLK üstlenecek. 

AMM Global'in üst düzey yöneticisi Bizhan Tong projeye dair şu ifadeleri kullanıyor:

'Crypto Keepers', Doğu ve Batı arasındaki uçurumu çığır açan bir şekilde kapatan uluslararası, güncel hikayeler anlatma stratejimizin bir parçası.

Tong, NFT'lerin izleyicilerin diziyle olan ilişkisini güçlendirebileceğini düşünüyor. 

Daha önce Fox da tamamen blockchain teknolojisiyle üretilecek animasyon dizi için Rick and Morty'nin yapımcılarından Dan Harmon'la anlaştığını duyurmuştu. "Krapopolis" dizisi için üretilecek NFT'lerin özel bir piyasada satılmasının planlandığı belirtilmişti

 

Independent Türkçe, Variety, Cointelegraph

Derleyen: Esra Güngör

DAHA FAZLA HABER OKU