"Milyarder" Kylie Jenner kendi makyaj sanatçısı için hayranlarından bağış toplamaya çalışınca büyük tepki topladı

Bir Twitter kullanıcısı "Neden gerçekten de tüm parayı kendisi bağışlayabilecekken takipçilerinden arkadaşının go fund me sayfasına para bağışlamalarını istiyor?" diye sordu

Kylie Jenner'ın Kylie Cosmetics adlı bir kozmetik markası var (AP)

Kylie Jenner, hayranlarından makyaj sanatçısının beyin ameliyatını desteklemek için kurulan bir GoFundMe (Beni Fonla) sayfasına bağış yapmalarını isteyince Twitter'da eleştirildi.

Ünlülerin makyaj sanatçısı Samuel Rauda bu ay bir kaza geçirdi ve bu kaza sonucunda büyük bir ameliyata girecek.

Rauda'nın adına para toplamak için bir GoFundMe sayfası açıldı ve sayfada şu açıklama yazıyor:

Bağışlarınız tıbbi harcamalarının maliyetini ve sonraki masrafları karşılamaya yardımcı olacak.

Perşembe günü Jenner, Instagram hikayesinde Rauda'nın bir fotoğrafını paylaştı ve şöyle yazdı:

Tanrı seni korusun ve kollasın @makeupbysamuel.

Herkes geçen hafta sonu kaza geçiren Sam için dua etmeye bir dakikasını ayırsın. Ve ailesinin go fund me sayfasını ziyaret etmek için yukarı kaydırın.

Şu anda, GoFundMe sayfası 97 bin 418 dolar (yaklaşık 790 bin 225 TL) toplamış halde ve "kyliejenner" adlı bir kullanıcının 5 bin dolar (yaklaşık 40 bin 511 TL) bağışladığını gösteriyor.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Ancak Jenner'ın hayranları, güzellik endüstrisi patronunun, başkalarını Rauda'ya bağış yapmaya çağırmasını eleştirdi ve Forbes'un şu anda 700 milyon dolar (yaklaşık 5 milyar 675 milyon 701 bin TL) olduğunu tahmin ettiği kendi azımsanamayacak servetine işaret etti.

Bir kişi, "Kylie Jenner, Instagram'da, arkadaşının Go Fund Me sayfasını ziyaret etmek için yukarı kaydırın dedi ve birisi o neden 'FONLAMIYOR' dedi" diye tweet attı.
 


Bir diğeri ekledi:

Kylie Jenner'ın, yakın arkadaşlarının acil beyin ameliyatından daha pahalı cüzdanlara sahip olması ve burada yoksullara Go Fund Me sayfasına bağış yapmaları için yalvarıyor olması......... bu aklıma yatmıyor.

Birçok kişi, Jenner'ın daha önce Forbes tarafından milyarder olarak nitelendirildiğine dikkat çekti ancak Forbes daha sonra bu unvandan vazgeçmişti.
 

gofundme.png
(Instagram/Kylie Jenner)


Biri "Kylie Jenner, gerçekten de bir milyarderken hayranlarından GoFundMe aracılığıyla arkadaşının beyin ameliyatı için ona ödeme yapmalarını neden istiyor?!?!?! Gerçekten kafam karıştı" dedi.

The Independent, yorum için Jenner'ın temsilcisiyle temasa geçti.*İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe'nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/life-style

Independent Türkçe için çeviren: Onur Bayrakçeken

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU