Yüz yüze eğitim başlamadan ertelendi, nihai karar kabine toplantısından sonra alınacak

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan gelen son dakika açıklamasına göre, 1 Mart'ta başlaması planlanan yüz yüze eğitim ertelendi. 1 Mart’ta yapılacak kabine toplantısının ardından, illerin salgın koşullarına göre en erken 2 Mart 2021 Salı günü başlanacak

Fotoğraf: AA

1 Mart Pazartesi günü başlayacağı duyurulan yüz yüze eğitim ertelendi. Yüz yüze eğitimle ilgili gelişmelere 1 Mart’ta toplanacak Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nda karar verilecek.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Konuyla ilgili ilk açıklamalar valiliklerden gelmişti. Ankara ve İstanbul valilikleri yüz yüze eğitimin planlandığı gibi 1 Mart’ta başlamayacağını, 1 Mart’ta yapılacak kabine toplantısı ve il hıfzıssıhha kurullarının yapacağı değerlendirmeden sonra yeni planlama yapılacağı duyurulmuştu.

Konuyla İlgili Milli Eğitim Bakanlığı’ndan (MEB) da bir açıklama geldi. MEB'den yapılan yazılı açıklamada, 1 Şubat 2021 Pazartesi günü gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nda, resmi ve özel tüm ana sınıfları, ilkokullar, 8 ve 12. sınıflar ile özel eğitim okul ve sınıflarında 1 Mart itibarıyla yüz yüze eğitime başlanılacağı ve ayrıca illerin salgın koşullarındaki durumlarına bağlı olarak il bazlı kararların da alınabileceğinin kamuoyuna açıklandığı hatırlatıldı.

Bu doğrultuda Sağlık Bakanlığı tarafından paylaşılan "İllere Göre Haftalık Vaka Sayısı Haritası"nın güncellenme takvimi ve Koronavirüs Bilim Kurulunca belirlenen kriterlerin Kabine Toplantısı'nda değerlendirileceği belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

1 Mart Pazartesi günü eğitim öğretime geçişi planlanan resmi ve özel tüm okullarımızda yüz yüze eğitime ve sınavlara, 2 Mart Salı günü illerin salgın koşullarına göre başlanılması kararlaştırılmıştır. 1 Mart Pazartesi günü Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nda yapılacak değerlendirmeler neticesinde valilik il hıfzıssıhha kurullarınca 'yerinde karar' uygulamasına bağlı olarak eğitim öğretim faaliyetlerine devam edilecektir.

 

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU