Erdoğan’dan oğlu için iş isteyen kadın: Çoğu yanlış anlamış, aç değilim açıkta değilim

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan oğlu için iş isteyen 2 çocuk annesi Bedriye Fırat ve yanındaki kadınlar Elazığ Valisi tarafından kabul edildi. Fırat, heyecanla dile getirdiği talebin sosyal medyada farklı amaçlarla kullanıldığını söyledi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Hafız Abdullah Nazırlı’nın cenaze töreni için geldiği Elazığ'ın Harput ilçesinde, kendisine "açım ben açım" diye seslenen Bedriye Fırat (59) için Elazığ Valisi devreye girdi.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Sosyal medyada çokça paylaşılan görüntüler sonrası Elazığ Valisi Erkaya Yırık, Erdoğan’a seslenen Bedriye Fırat (59) ile Songül Akdoğan (28) ve Ayşe Akdoğan’ı (36) makamında ağırladı.

Kadınların sorun ve isteklerini dinleyen Vali Erkaya Yırık, isteklerinin yerine getirilmesi için talimat verdi.

valibey.jpg
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan talepte bulunan kadınları makamında ağırlayan Vali Erkaya Yırık, onların isteklerini dinledi / Fotoğraf: İHA

 

“İnşallah vatandaşımızın talebi ve dileğini gerçekleştirmeye çalışacağız”

Vali Erkaya Yırık, “Hafız amcamızın cenaze merasimine Cumhurbaşkanımız katıldı. Defin merasimindeyken Nazırlı ailesinin acısını paylaşmak için gelen vatandaşlarımıza hal hatırlarını sordular. Bu esnada dilek ve temennilerini alırken vatandaşlarımızın birkaç talebi olmuştu. Başta Bedriye Fırat’ın çocuğu ile alakalı, bir üzüntü ve acısını dile getirdi. 2 yıl önce askerden gelen halen herhangi bir işe giremeyen iş sahibi olamayan evladının iş talebiyle ilgili. İnşallah vatandaşımızın talebi ve dileğini gerçekleştirmeye çalışacağız” dedi.

“Aç değilim açıkta değilim, kocam emekli evim de var”

Oğlu için iş istediğini aktaran ve sosyal medyada heyecanla dile getirdiği talebinin farklı amaçla kullanıldığını dile getiren 2 çocuk annesi Bedriye Fırat, “ Harput’a cumhurbaşkanım gelmişti ve acımız vardı. Hocamız ölmüştü, biz de onun mezarlığına gitmiştik. Cumhurbaşkanımız yanıma geldi. Oğlumun işi yoktu ben de iş talebinde bulundum. Benim bir ihtiyacım yok, kocam emekli ve çok şükür evim de var. Oğlumun işi yok ve iki senedir fabrikalara her yere başvurdum. Onun için valimizden de Allah razı olsun bugün davet etti. Allah, cumhurbaşkanımızı da başımızdan eksik etmesin ve Allah bin kere ondan razı olsun. Çoğu dün yanlış anlamış. Allah cumhurbaşkanımızdan razı olsun, aç değilim açıkta değilim” diye konuştu.

3 çocuk annesi Ayşe Akdoğan ile kardeşi 2 çocuk annesi Songül Akdoğan ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanlarına yaklaşıp, taleplerini dinlediğini Vali Erkaya Yırık’ın da yardımcı olduğunu kaydetti.

 

İHA

DAHA FAZLA HABER OKU