Britney Spears'ın kardeşinden Elon Musk'ın Tesla'sına suçlama: Gizli kedi katili

Jamie Lynn Spears, elektrikli otomobillerin sessiz çalışmasının yarattığı sıkıntının altını çizdi

Cumartesi günü bir video daha yayımlayan Spears, kedileri ezenin kendisi olmadığını ve en az Tesla kadar sürücünün de sorumlu olduğunu söyledi (Tesla)

Ablası Britney gibi şarkıcı ve aktris olan Jamie Lynn Spears, Instagram'da bir video yayımlayarak Elon Musk'ın elektrikli otomobil şirketi Tesla'yı "gizli kedi katili" olarak yaftaladı:

Kaç tane olduğunu söylemek istemiyorum ama o kadar çok kedi kaybettik ki... Çünkü Tesla'nın krankını duymuyorlar ve maalesef bunlar oluyor. Bu herkes için yıkıcı ve trajik.
Elon Musk, haydi bu işi çözelim! Bana bir çift kedi borçlusun.

Jamie Lynn Spears, Musk'a çözüm önerisinde de bulundu: Teslaların hayvanları rahatsız edecek sesler çıkarması. Kardeş Spears, "Bu sayede gafil avlanmazlar ve işler çok trajik bir şekilde sonlanmaz" dedi. 

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Cuma günü yayımladığı bu videoyu daha sonra silen 29 yaşındaki Amerikalının da belirttiği gibi, elektrikli otomobiller benzinle çalışan muadillerine göre çok daha sessiz. 

CNN International, Spears'ın önerisinin 2020 eylülü itibarıyla ABD'de zorunlu kılındığını bildirdi.

ABD Ulusal Otoyol Trafiği Güvenliği Yönetimi (NHTSA) Tesla gibi elektrikli otomobillerin saatte 30 kilometre hızdan yavaş gittiği anlarda en az 43 desibellik ses çıkarması kuralını koymuştu. Bu ses, ortalama bir bulaşık makinesinden çıkana denk. 

NHTSA, "Bu sayede görme engelliler ve diğer yayalar etraftaki hibrit ve elektrikli otomobilleri fark edebilecek" ifadesini kulanmıştı. 

Avrupa Birliği de 2019 temmuzunda benzer gerekçelerle bu otomobillere akustik ses sistemi zorunluluğu getirmişti.


Independent Türkçe, CNN International, Page Six

DAHA FAZLA HABER OKU