Taha Akyol'un "Züğürt Ağa" benzetmesine MHP'li Yalçın'dan tepki: Pensilvanya'nın tetikçiliğini yapıyorsun

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Karar gazetesi yazarı Taha Akyol’a yönelik sert bir açıklamada bulundu

Fotoğraf: Twitter

Karar gazetesi yazarı Taha Akyol'un köşe yazısında kullandığı "Züğürt Ağa" benzetmesine MHP'den sert tepki geldi.

MHP’li Semih Yalçın, Akyol’un önceki gün kaleme aldığı köşe yazısını "Sen sadece çıkarını düşünüyor, Pensilvanya’nın tetikçiliğini yapıyorsun" sözleriyle tepki gösterdi.

Twitter hesabından açıklama yapan Yalçın, paylaşmında Akyol için Milletvekillerini ‘züğürt ağa’ benzetmesiyle aşağılıyorsun. Yine gerçekleri saptırıyor, yine mutadın olan yalan ve iftirayla kamuoyu gündemini kirletiyorsun" ifadelerini kullandı.

Akyol, şöyle devam etti:

"Genel Başkanımızın ‘masa martavalının’ aslını ifşa etmesiyle FETÖ adına duyduğun rahatsızlık kendi adına mı yoksa oğlunun adına mıdır? Merak ediyoruz. Çünkü senin türünden cebin adamlar, sırçalı köşkündeki rahatınızdan taviz vermemek için FETÖ’ye ödün vermeyi yeğliyorsunuz.

Senin Türkiye’nin geleceğiyle ilgili sahte endişelerinse gerçeklerden uzak ve ikiyüzlü bir romantizmden öteye geçmiyor. Senin kalemin sadece FETÖ’nün değirmenine su taşıyor anladın mı Taha Efendi?Sen sadece çıkarını düşünüyor, Pensilvany’anın tetikçiliğini yapıyorsun.

"Eyyamcılığını sık sık yüzlerine vuracağız"

Bizler, senin ve senin gibi tatlı su aydınlarının takipçisiyiz. MHP’ye ve camiamıza saldırdığında; hak ettiğin cevabı daima, bu şekilde anında vereceğiz.

Senin gibilerin kirli ve çirkin yüzünü, iş birlikçiliğini, eyyamcılığını sık sık yüzlerine vuracağız.Bunu böyle bilesin!"

Akyol ne yazmıştı?

Karar yazarı Taha Akyol, dünkü yazısında "Gerilimi azaltma yolunda mütevazi adımlar bile ümitler yaratabilirdi. İYİ Parti Lideri Meral Akşenerin memleket masası teklifi böyle bir adım olabilirdi, olmalıydı" diyen Akyol, “İktidardan önce Bahçeli her zamanki öfkeli ve hakaretli üslubuyla karşı çıktı. İktidardan alternatif bir öneri de gelmedi, asıl iktidar kutuplaştırıcı davranışlardan sakınmalıdır" ifadelerini kullanmıştı.

"Milletvekilleri kendilerini 'züğürt ağa' gibi görüyor"

Partili Cumhurbaşkanlığı sistemini de eleştiren Akyol, “Parti lideri olarak en sert siyasi polemikleri yapıyor, milletvekillerini belirliyor, Meclis grubuna talimat veriyor… Meclis, bu kuvvetler ayrılığı ilkesinin neresinde?Milletvekilleri alkışlarla kanun çıkarıyorlar ama bir hafta sonra o kanun Cumhurbaşkanı’nca geri çevrildiğinde yine alkışlıyorlar! Tarihimizde ilke defa milletvekilleri kendilerini Züğürt Ağa gibi görüyor" düşüncesini dile getirmişti.

 

Independent Türkçe

 

DAHA FAZLA HABER OKU