Maradona: Koronavirüse karşı "Tanrı'nın eline" ihtiyacımız var

Arjantinli futbolcu Diego Maradona, koronavirüse karşı mücadelede 1986'da İngiltere'ye elle attığı golü hatırlatarak, "Pandeminin sona ermesi için 'Tanrı'nın eline' ihtiyacımız var" dedi

Maradona / Fotoğraf: Reuters

Arjantinli futbolcu Maradona "Tanrı’nın elinin" yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının üstesinden gelmeye yardımcı olmasını umduğunu söyledi.

Kovid-19'u kendine özgü üslubuyla yorumlayan efsane oyuncu, "Viresü karşı savaşta kimse Rambo değil. Bu savaşı Rambo bile kaybederdi. Pandeminin sona ermesi için 'Tanrı'nın eline' ihtiyacımız var" değerlendirmesinde bulundu.

Arjantin’de salgın nedeniyle liglerin yeniden yapılandırılması üzerine Maradona’nın La Plata merkezli Gimnasia takımı da küme düşmekten kurtulmuş oldu.

59 yaşındaki Maradona, teknik direktörlüğü yaptığı takımın liglerdeki değişiklikle küme düşmemesini de anımsatarak “Bize de Gimnasia’ya da oldu. Birçokları bunun yeni bir ‘Tanrı’nın eli’ olduğunu söylüyor. İnsanların hayatlarına devam edebilmeleri, sağlıklı ve mutlu olabilmeleri için bu elin şimdi de salgının icabına bakmasını istiyorum” ifadelerini kullandı.

Arjantin'de son verilere göre 4 bin 285 Kovid-19 vakasına rastlanırken, 214 kişi yaşamını yitirdi.

 

Tanrı'nın Eli - Press Association Images.jpg
Fotoğraf: Press Association Images

 

"Tanrı'nın eli" nedir?

22 Haziran 1986 yılında Meksika’da düzenlenen Dünya Kupası’nda çeyrek finallerinde Arjantin ile İngiltere karşı karşıya gelmişti.

 

 

Maçta, Maradona, sağ kanattan yapılan ortayla İngiltere takımının kalecisi Peter Shilton’la topa yükselmiş, Maradona sol eliyle dokunarak topu İngiltere ağlarına göndermesi üzerine çıkan tartışmalar üzerine Maradona golün ‘Biraz kendi kafası biraz da Tanrı’nın eliyle geldiğini’ söylemişti.

 

Independent Türkçe, Ajanslar

DAHA FAZLA HABER OKU