Taşgetiren’den Akit ve Sabah yazarlarına: Bu yazı başlıklarında ahlakın kırıntıları var mı?

Karar yazarı, bugünkü köşesinde Ali Karahasanoğlu ve Mehmet Barlas’a tepki gösterdi

Fotoğraflar: YouTube

Karar gazetesi yazarı Ahmet Taşgetiren, dünkü köşe yazılarında “Koronavirüs Türkiye’ye, Babacan’ın partisi ile geldi!” başlığını kullanan Akit gazetesinin yazı işleri müdür Ali Karahasanoğlu ile “Davutoğlu ve Babacan’ın partileri koronavirüs kadar ilgi çekmiyor” ifadesini kullanan Sabah gazetesinin başyazarı Mehmet Barlas'a tepki gösterdi.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Taşgetiren bugünkü “Körlük salgını ve koronavirüs” başlıklı köşe yazısında Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan’ın kurduğu partilerin iktidar cenahında kaygı ve tepki ile karşılanmasının beklenebilir bir durum olduğunu belirtti ve iki gazete yazarını şöyle eleştirdi:

Sonuçta partiler oya talip olurlar ve her iki partinin öncelikle Ak Parti tabanında kaymalara yol açma ihtimali vardır. Kaygının tepki doğurması da tabiidir. 

Bizim siyasette tepkilerin ucunun nerelere varacağı aşağı yukarı Salı – Çarşamba günleri sergilenen dilde görülüyor. “Şerefsiz, ahlaksız” gibi kelimeleri kullanırken kimse kimseyi sakınmıyor. 

Şunu belirtelim: Meydana çıkmışsanız eleştirileceksiniz. Memlekete ne verecek, ne vermeyeceksiniz, bunun tartışılması kadar tabii bir şey olamaz. 

Ancak tam da orada “ahlakı ıskalamamak”tan söz ediyorum. Bel altı vuruş yapmamaktan, bazı sınırları korumaktan…

Karahasanoğlu’na tepki gösteren Taşgetiren, şöyle devam etti:

Hele “muhafazakar dünya”dan konuşuyorsanız… Ahlakı muhafaza etmiyorsanız, neyi muhafaza edebilirsiniz ki? Mesela “Koronavirüs Türkiye’ye Babacan’ın partisi ile geldi” gibi bir yazı başlığında ahlakın kırıntıları var mı? Ya da “Davutoğlu ve Babacan’ın partileri koronavirüs kadar ilgi çekmiyor” gibi bir yazı başlığının? 

Haaa, “Bunlar bize yakışıyor” gibi bir yaklaşım söz konusu ise diyecek bir şey yok. 

 

Karar

DAHA FAZLA HABER OKU