Selvi: Erdoğan ülkenin en güçlü insanı ama açtığı dava 4 yıldır sonuçlanmıyor

Selvi, "FETÖ’cü hâkim ve savcılar özellikle davanın uzaması için ellerinden gelen tüm imkânları kullanıyorlar" iddiasında bulundu

Fotoğraf: AA

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, “Türkiye’nin en güçlü insanı” diye tanımladığı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açtığı bir davanın 4 yıldır sonuçlanmadığını söylerken “FETÖ’de oyun bitmiyor” dedi. Selvi, yargıda bir FETÖ yapılanmasının olduğunu ima ederek “Davanın uzaması için ellerinden gelen tüm imkânları kullanıyorlar” diye yazdı.

Selvi, yazısına “FETÖ’nün siyasi ayağı” tartışmalarını hatırlatarak başladı. Hürriyet yazarı devamında şunları yazdı:

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İlker Başbuğ hakkında soruşturma izninin işleme konulmamasına karar vermesi üzerine Anayasa Mahkemesi, Yüce Divan sıfatıyla dosyayı inceleyip davanın düşmesine karar verdi. Ergenekon davasında ise beraat kararı çıktı. FETÖ’nün en büyük siyasi kumpaslarından biri olan Selam-Tevhid soruşturmasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın telefonları yasadışı bir şekilde dinlenmişti. FETÖ, Erdoğan’la birlikte Cemil Çiçek, Binali Yıldırım, Bülent Arınç, Ali Babacan, Mehmet Şimşek, Recep Akdağ, Ahmet Davutoğlu, Beşir Atalay, Sadullah Ergin, Bekir Bozdağ, Taner Yıldız, Lütfi Elvan, Mehdi Eker, Fatma Şahin, Yalçın Akdoğan, İsmet Yılmaz, Efkan Ala, Numan Kurtulmuş, Mustafa Varank, Abdulhamit Gül ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın da yer aldığı 1706 kişiyi dinlemişti. CHP, MHP ve BBP’den milletvekillerinin de yer aldığı Selam-Tevhid dosyasında işadamları ve gazeteciler de vardı.

Bunları üzerinden çok zaman geçtiği için hatırlatmak istedim. Selam-Tevhid kumpasının ortaya çıkması üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan başta olmak üzere 1050 kişi FETÖ’cüler hakkında dava açtı. FETÖ’cü polisler Ömer Köse ve Yurt Atayün gibi isimlerle birlikte yasadışı dinlemelere izin veren FETÖ’cü hâkim ve savcılar hakkında şikâyetçi olundu. 2016 açılan dava, hâkim ve savcıların yargılaması Yargıtay’da yapıldığı için Yargıtay 16. Ceza Dairesi’nde devam ediyor. Ama FETÖ’cü hâkim ve savcıların bir kısmı firari olduğu için her yakalananla birlikte dosyaya yeni bir bilgi giriyor. Ama daha da önemlisi, FETÖ’cü hâkim ve savcılar özellikle davanın uzaması için ellerinden gelen tüm imkânları kullanıyorlar. Erdoğan ülkenin en güçlü insanı ama açtığı dava 4 yıldır bir türlü sonuçlanamıyor. Çünkü FETÖ’de oyun bitmiyor.

 

Hürriyet

DAHA FAZLA HABER OKU