Serinin yıldızından Harry Potter dizisiyle ilgili açıklama

8 filmde de oynamıştı

Matthew Lewis, 2011 yapımı Harry Potter ve Ölüm Yadigârları: Bölüm 2'de (Harry Potter and the Deathly Hallows - Part 2) Daniel Radcliffe, Emma Watson ve Rupert Grint'le birlikte rol almıştı (Warner Bros)

Oyuncu Matthew Lewis, geliştirilmekte olan Harry Potter dizisiyle Büyücülük Dünyası'na dönmek için "acele etmiyor".

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Serinin 8 filminin tamamında Neville Longbottom'ı canlandıran aktör, People dergisine verdiği röportajda karakterini yeniden canlandırma fikri hakkında konuştu.

Lewis, Harry Potter'ın New York mağazasındaki bir etkinlik sırasında, "Bu işe girmemin ilk nedeni çok kısa bir dikkat süresine sahip olmamdı" diye açıkladı. 

Herhangi bir şeyi uzun süre sürdürme konusunda çok ama çok zayıfım. Yıllar boyunca pek çok hobim ve tutkum oldu. Hiçbirini hâlâ yapmıyorum. Bir şeylere delicesine aşık oluyorum ve sonra neredeyse hemen unutuyorum.

Öte yandan 34 yaşındaki Lewis, HBO'nun yeni Harry Potter dizisi için geri dönmesi istenirse cevabının "Hayır" olmayacağını söyledi.

"Burun kıvırmam"

Britanyalı oyuncu, "Özellikle yapmak istediğim bir şey değil ama burun kıvırmam da" diye ekledi. 

Neville'in yetişkin halini görmek çok ilgimi çekerdi, tamamen farklı bir hava. Bu ilginç olabilir. Buna kesinlikle bakar ve değerlendiririm.

Daha önce yapılan açıklamada, yeni Harry Potter dizisinin 10 yıl süreceği ve sezonların yazar J.K. Rowling'in tüm kitaplarına dayanacağı ifade edilmişti.

İlk sezonun 2026'da Max'te başlaması planlanıyor.

Lewis, dizide görünmek istemeyen tek Harry Potter yıldızı değil. Geçen yıl Harry'nin kendisini canlandıran Daniel Radcliffe, ComicBook.com'a yaptığı açıklamada rolü yeniden canlandırmayı düşünmediğini söylemişti.


Independent Türkçe, Hollywood Reporter, Deadline, ComicBook.com, People

DAHA FAZLA HABER OKU