Ünlü aktör, kendisini şüpheye düşüren meşhur rollerini açıkladı

Aktör, ABD'de Hollywood kariyeri peşinde koşmamaktan duyduğu pişmanlıklardan da bahsetti

(HBO)

Matt Smith, Doctor Who ve House of the Dragon'daki rolleri kabul etmekle ilgili şüpheye düştüğünü açıkladı.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

41 yaşındaki oyuncu 2010'dan 2013'e kadar 11. Doktor'u canlandırmıştı. Ayrıca 17 Haziran Pazartesi günü Sky Atlantic'te ikinci sezonuyla ekranlara dönecek House of the Dragon'da sadist anti kahraman Daemon Targaryen'i canlandırıyor.

Smith, The Guardian'a verdiği yeni bir röportajda House of the Dragon'ın orijinal Game of Thrones'un mirasına sahip çıkma potansiyeline dair şüphelerini dile getirdi:

Doctor Who'yu kabul ettiğimde de aynı duygular içindeydim. Menajerim 'Bu işi yapacaksın!' demişti. Tanrı'ya şükür yaptım. Hayatımı değiştirdi. Bugüne kadar yaptığım en harika işti.

Neden bu kadar tereddüt ettiği sorulduğunda aktör şöyle ekledi:

Bir oyuncuyu mutsuz etmenin yolu ona bir iş vermek çünkü kendinle ilgili düşünmek diye bir şey var. Mesela bundan keyif alabilir miyim? İşin şu ya da bu yönünden keyif almadığımı söylediğimde babam bana 'Lanet olsun oğlum. İş bu. Her zaman eğlenceli olması gerekmiyor. Yapmaya devam et' derdi."

Londra'da yaşayan Smith, Doctor Who'daki rol arkadaşı Karen Gillan'ın arkasından ABD'ye gidip film yıldızı olma hayallerinin peşinden koşmadığı için bazen pişmanlık duyduğunu da söyledi.

Oyuncu "Oraya taşınacaktım" dedi.

Bazen geriye dönüp bakıyorum da belki de gerçekten onun arkasından gitmeliydim. Sonra bazı şeyler oldu. Burada bir ilişkiye başladım ve nihayetinde burada kaldım.

Smith'in önceki ilişkileri arasında model Daisy Lowe ve oyuncu Lily James var.
 

Doctor Who
Smith, 2010'dan 2013'e kadar Doktor'u canlandırmıştı (BBC)


The Independent, House of the Dragon'ın yeni sezonuna 4 yıldız verirken, eleştirmen Louis Chilton dizinin erişime sunulan 4 bölümü hakkında şöyle yazdı: 

Entrikalar, ihanet ve politik oyunlar: Bunlar House of the Dragon'ın ekmek teknesi ve (halihazırda bariz bir şekilde seyrek bulunan alışıldık seks yerine) çeşninin çoğunun bulunabileceği yer de burası.

Yazması her daim kafa karıştıran bir bulamaç; HBO hoyratlığını yapmacık ortaçağ sözdizimiyle karıştırma girişimi gibi bir şey. Bir karakter bir noktada, 'Onun inancı çelik ve kemikte; ileriye bakamıyor' diyerek asil bir gözlem yapıyor. Bir başka yerdeyse pasaklı bir suikastçı araziyi 'kendi aletinin şeklinden daha iyi bildiğini' söylüyor. Pekala.

Ayrıca artık Zaman Lordu'nu canlandıran Ncuti Gatwa'nın başrolde yer aldığı Doctor Who'nun son bölümün özetini buradan okuyabilirsiniz.*İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe'nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/arts-entertainment/tv/news

Independent Türkçe için çeviren: Büşra Ağaç

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU