Hatayspor maçlara poligonda hazırlanıyor

Depremin yarattığı yıkımla mücadele eden, Süper Lig'de kalmaya çalışan Hatayspor, bir de parasızlık ve tesis sıkıntısı ile mücadele ediyor

Fotoğraf: X - @Hatayspor_FK

Geçen yıl yaşanan yıkıcı deprem felaketinden en çok etkilenen kulüplerin başında gelen Hatayspor, geçen günlerde haciz şokuyla sarsılmıştı.

Depremin yıkıp geçtiği Hatay'da tesis ve saha sıkıntısı yaşayan Hatayspor, sezon başında İstanbul Riva'da Hasan Doğan Millî Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde kalırken, maçlara burada hazırlanıyordu.

Geçen hafta haciz şokuyla sarsılan Hatayspor'dan, haciz sonrası tesisleri boşaltması istenmişti. 

Depremin yarattığı yıkımla mücadele eden, Süper Lig'de kalmaya çalışan Hatayspor, bir de parasızlık ve tesis sıkıntısı ile mücadele ediyor.
 

Hatayspor Başkan Vekili Aydın Toksöz.jpg
Hatayspor Başkan Vekili Aydın Toksöz

 

Kamuoyunda haczin Türkiye Futbol Federasyonu tarafından gönderildiğine dair düşen haberlerle ilgili konuşan Hatayspor Başkan Vekili Aydın Toksöz, haczin Türkiye Futbol Federasyonu'nun değil İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından gönderildiğini söyledi.

Hatayspor Başkan Vekili Aydın Toksöz, sözlerine şöyle devam etti:

Kaldığımız tesisler İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü sorumluluğunda. Hatayspor olarak, çok zor şartlarda var olmaya çalışıyoruz. Sezon başından beri maçlara, İstanbul'da hazırlanıp maçlara buradan gidiyoruz. Ve bu şekilde Süper Lig'de kalmaya çalışıyoruz. O kadar zor günler yaşıyoruz ki bizim için Süper Lig'de kalmak, çok ama çok önemli.


"Maçlara atış poligonunda hazırlanıyoruz"

Haciz sonrası tesisleri boşattıklarını belirten Aydın Toksöz
"Tesisleri boşalttıktan sonra, Mersin'de bulunan Erdemli Atış Poligon'unda kalmaya başladık ve maçlara burada hazırlanıyoruz. Rakiplerimizle adil şartlarda rekabet etmiyoruz ve bir de maalesef bazı tuhaf hakem kararlarına maruz kaldık. Hatay şehrinin bu takıma ihtiyacı var. Küme düşersek, tekrar toparlanmak bizim için çok olur" şeklinde konuştu.

Haciz sonrası Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Türkiye Futbol Federasyonu'ndan arandıklarını ve yardım edeceklerini söylediğini belirten Aydın Toksöz, yardım beklediklerini sözlerine ekledi.

 

© The Independentturkish

DAHA FAZLA HABER OKU