Ünlü prodüktör, Hollywood'un gözde ismine demediğini bırakmadı

"Güzel değil, rol yapamıyor"

Shakespeare'in Kuru Gürültü (Much Ado About Nothing) adlı eserinden esinlenen Senden Başka, birbirinden nefret etmelerine rağmen Avustralya'daki bir düğünde çift gibi davranan iki kişiyi konu alıyordu (Sony)

HBO'nun meşhur dizisi Euphoria'yla yıldızı parlayan Sydney Sweeney, Hollywood'un yükselen genç yıldızlarından biri olarak gösteriliyor. Ancak Sweeney bu kez Hollywood'un en iyi kadın yapımcılarından biri tarafından şiddetle eleştiriliyor.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Filmleri arasında Gelinin Babası (Father of the Bride) ve Vampir Avcısı Buffy (Buffy the Vampire Slayer) de bulunan Carol Baum, ünlü oyuncu için "Güzel değil, rol yapamıyor" diyor.

Jeremy Irons'ın başrolünü oynadığı 1988 yapımı gerilim Ölü İkizler'in (Dead Ringers) gösteriminin ardından New York Times'ın film eleştirmeni Janet Maslin'le birlikte sahneye çıkan Baum, 26 yaşındaki aktrisi eleştirirken ağzına geleni söyledi.

"Güzel değil, rol yapamıyor"

"Şu anda herkesin sevdiği bir aktris var, Sydney Sweeney" diye söze başlayan prodüktör, oyuncunun başrolde olduğu romantik komedi Senden Başka'ya (Anyone But You) atıfta bulunarak şöyle dedi:

Sydney Sweeney'yi anlamıyorum. Uçakta onun filmini izliyordum çünkü izlemek istiyordum. Kim olduğunu ve neden herkesin onun hakkında konuştuğunu bilmek istedim. Bu izlenemez filmi seyrettim. Bu filmi seven insanlardan özür dilerim. Hani bu birbirlerinden nefret ettikleri romantik komedi.

Üniversitede verdiği yapımcılık dersine atıfta bulunan Baum şunları ekledi: 

Sınıfıma dedim ki, 'Bu kızı bana açıklayın. Güzel değil, rol yapamıyor. Neden bu kadar revaçta?'

Sorusuna sınıftaki hiç kimsenin cevap veremediğini aktaran prodüktör, ama sonra kendisine şu sorunun sorulduğunu aktardı: 

Peki filminizi onun olması koşuluyla çektirebilseydiniz bunu yapar mıydınız?

Bunun gerçekten güzel bir soru olduğunu vurgulayan Amerikalı yapımcı, cevabını şöyle açıkladı:

Cevaplaması çok zor bir soru çünkü hepimiz filmin çekilmesini istiyoruz ve kim yeşil ışıktan kaçar ki? Tanıdığım hiç kimse. Sizin işiniz filmin yapılmasını sağlamak.

Baum, Jennifer Aniston, Michael Douglas ve Dolly Parton gibi isimlerin rol aldığı 34 filmin yapımcılığını üstlenmiş ve geçen yıl Creative Producing (Yaratıcı Yapımcılık) adlı bir kitap yayımlamıştı.

6 ayda üç filmde rol aldı

Euphoria'yla ünlenen Sweeney ise son 6 ayda üç filmde rol alarak Hollywood'un en gözde isimlerinden biri haline geldi: Senden Başka, Madame Web ve Arınma (Immaculate).

Sweeney ve Glen Powell'ın romantik komedisi Senden Başka, dünya çapındaki 200 milyon dolarlık hasılatıyla gişede önemli bir başarıya imza atmıştı.

25 milyon dolar gibi düşük sayılabilecek bir bütçeyle çekilen film, ABD'de aralıkta gösterime girmiş ancak gişe listelerinde uzun süre kalmaya devam etmişti.

Senden Başka ayrıca, 2023'ün en yüksek hasılat yapan canlı aksiyon romantik komedisi olmuştu.
 

Independent Türkçe, Daily Mail, Page Six

DAHA FAZLA HABER OKU