Britanyalı yıldız Time'ın kapağında: Florence Pugh nasıl "Hollywood'un en asisi" oldu?

9 yıl önce babasının kafesinde garsonluk yapıyordu, şimdi herkes onunla çalışmak istiyor

Pugh, Ari Aster'in yönettiği tüyler ürpertici Midsommar'ın başrolünde yer alarak dünya çapında bir hayran kitlesi elde etti (Time)

Britanyalı oyuncu Florence Pugh sinema sektörüne adım attığında Hollywood neye uğradığını şaşırdı. 27 yaşındaki Oxfordlu oyuncu, bu hafta Time'ın kapağında "Yeni Nesil Liderler"den biri olarak lanse edildi. The Sun, onun için "Sadece 9 yıl önce babasının kafesinde garson olarak çalışan genç bir kadın için hiç fena değil" diye yazdı. 

Kilo vermesini söyleyenlere kulak asmadı

Sektöre yeni giren oyuncuların çoğu yönetmenlerin taleplerini sessizce kabul ederek çizgiyi aşmazken Florence Pugh, en başından beri kendi ayakları üzerinde durdu.

18 yaşındayken Los Angeles'a kimsenin tanımadığı biri olarak gelen Pugh, kilo vermesi ve görünüşünü değiştirmesi yönündeki taleplere boyun eğmek istemedi.

Pugh, o zamandan beri kiloları ya da 48 yaşındaki eski erkek arkadaşı Zach Braff'la arasındaki 20 yaşlık fark hakkında yorum yapanları eleştirmekten korkmadı.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

2020'de Küçük Kadınlar'la (Little Women) Oscar'a aday gösterilen, sarsıcı korku filmi Midsommar'da izleyicileri büyüleyen Florence Pugh, şu anda Britanya'nın en çok talep gören oyuncusu.

Florence Pugh, zirveye giden yolda sağlık sorunlarının üstesinden gelmek zorunda kaldı. Çocukken solunum yolu hastalığı trakeomalaziden muzdaripti ve bu da birkaç kez hastanede yatmasına neden oldu. Ailesi, o üç yaşındayken sıcak havanın semptomları azaltacağı umuduyla İspanya'nın Endülüs bölgesine taşındı.

Şarkı söylediği videolar YouTube'da milyonlar izlendi

Pugh, Yorkshire aksanını kullanıp gençlik yıllarında kendi şarkılarını yazarak sahneye yabancı olmadığını gösterdi. YouTube'da Flossie Rose adıyla akustik gitar çalarak şarkı söylediği videolar milyonlarca kez izlendi. Oasis klasiği Wonderwall'un cover'ıysa 1,6 milyon izlenmeye ulaştı.

sd.JPG
Ünlü fotoğrafçı Mark Peckmezian, 27 yaşındaki oyuncunun fotoğraflarını Time için çekti (Time)


"Ailemiz küçük yaşlardan itibaren her zaman performansın içinde oldu" diyen Pugh, çıkışını 17 yaşındayken Maisie Williams'la birlikte rol aldığı gizem draması The Falling'de yaptı.

Göze çarpan performansı Los Angeles'taki stüdyo yöneticilerinin dikkatini çekti. Bir dizinin pilot bölümünde başrol kaptı ancak kendisine kilosunu, görünüşünü, yüzünün ve kaşlarının şeklini değiştirmesi gerektiği söylendi. 

Çıplaklık açıklaması

Bu taleplere yanaşmayan oyuncu diziden yeşil ışık alamayınca 2016 yapımı Lady Macbeth'te rol alma şansı yakaladı. Filmdeki çıplak sahnelerle ilgili konuşan Pugh, kameralar önünde soyunmaktan korkmadığını söyledi.

Eğer bir senaryo okuyorsanız, çıplaklık mantıklıysa ve gereksiz değilse, o zaman bununla ilgili bir sorunum yok.

2018'de Bafta Yükselen Yıldız Ödülü'ne aday gösterilen oyuncu, Roma'daki bir defile için sütyensiz ve transparan pembe bir Valentino elbise giydiğinde tepki alacağını biliyordu.

"Göğüslerden neden korkuyorsunuz?"

İnternetteki troller ona özellikle kaba davrandığında tepkisini göstermekte çekinmedi:

Göğüslerden neden bu kadar korkuyorsunuz? Birçoğunuz küçük göğüslerim yüzünden ne kadar hayal kırıklığına uğradığınızı ya da düz göğüslü olduğum için utanmam gerektiğini agresif bir şekilde dillendirdiniz. Uzun zamandır vücudumun içinde yaşıyorum. Göğüs ölçülerimin tamamen farkındayım ve bundan korkmuyorum.

Hollywood'daki yönetmenler Pugh ile birlikte çalılştıklarında olağanüstü bir performansla karşılaşacaklarını biliyor. Harry Styles'la başrolleri paylaştığı Dert Etme Sevgilim (Don't Worry Darling) eleştirmenler tarafından yerden yere vurulsa da Pugh'nun performansı beğeni topladı. 

Herkes Amerikalı sanıyor

Christopher Nolan'ın büyük bütçeli tarihi drama Oppenheimer'da rol alması için Pugh'u seçmesi tesadüf değil. Ya da yönetmen Denis Villeneuve'ün, Zendaya ve Timothee Chalamet'nin de rol aldığı Dune'un devam filmi için onu istemesi.

Amerika Birleşik Devletleri'nde o kadar tanınıyor ki, kusursuz aksanı nedeniyle Amerikalılar Florence'ın kendilerinden biri olduğunu düşünüyor. Yakın zamanda katıldığı bir podcast yayınında Pugh şunları söyledi: 

Pek çok insan benim Amerikalı olduğumu düşünüyor. Sonra, toplum önünde bir şeyler yaptığımda, örneğin bir ödül takdim ettiğimde ya da sahnede konuşurken, 'Bu şimdiye kadar duyduğum en sahte İngiliz aksanı' diyorlar.


Independent Türkçe, The Sun, Time

DAHA FAZLA HABER OKU