Anthony Joshua'dan hafta sonu ringe çıkacağı Franklin'e: Kendi mezarını kazıyor

"AJ", cumartesi gecesi Londra'daki O2 Arena'da ABD'li boksörle ringe çıkmaya hazırlanıyor

(AP)

Anthony Joshua, bu hafta sonu Britanyalı boksörün nakavt olacağı tahmininde bulunan ABD'li Jermaine Franklin'i "kendi mezarını kazdığını" söyleyerek uyardı.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Britanyalı ağırsıklet, cumartesi günü Londra'daki O2 Arena'da Franklin'le boy ölçüşürken Oleksandr Usyk'e karşı aldığı peş peşe iki yenilgiden toparlanmayı hedefliyor.

Franklin, "AJ"yi nakavt etme arzusunu dile getirdi ve Joshua, 29 yaşındaki boksöre "saygısını" defalarca vurgulasa da çarşamba günkü dövüş öncesi basın toplantısında sert bir uyarıda da bulundu.

33 yaşındaki Joshua, "Bu, [benimle dövüşmek için] en kötü zaman" dedi. 

Franklin konuştukça kendisi için kazdığı mezarı genişletiyor. Onun hakkında söyleyebileceğim çok şey var ama rakibime saygı duyuyorum.

Britanyalı boksör, "Sanırım kan göreceğiz" diye ekledi ve "Jermaine'i zayıf düşürmeyi" umduğunu söyledi.

Joshua, "Amaç köşeye geri dönmek değil, amaç onu indirmek" dedi.

Rakibime tamamen saygı duyuyorum, yaşadığını söylediği her şeye saygı duyuyorum. Antrenörüme de saygı duyuyorum, bu yüzden işi bitirdiğimden emin olmak istiyorum.

Cumartesi günü ilk kez Joshua'nın köşesinde yer alacak olan Amerikalı antrenör Derrick James'ten daha fazla bahseden AJ, şunları söyledi:

Olağanüstü bilgiler veriyor. Dövüşün bu tarafına geçtiğimizde fiziksel iş biter; her şey bilgiyle ilgilidir.*İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe’nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/sport

Independent Türkçe için çeviren: Onur Bayrakçeken

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU