Matt Damon ve Ben Affleck, 1980'lerden itibaren ortak bir banka hesabı kullanmış

Affleck, "Birbirimize yardım edecek ve birbirimizin yanında olacaktık" dedi

Matt Damon ve Ben Affleck en son Son Düello'da birlikte rol aldı (Robyn Beck/AFP)

Ben Affleck ve Matt Damon'ın kısa süre önce yaptığı açıklamaya göre iki yıldızın yaratıcı ortaklığı banka hesaplarına kadar uzanıyor.

Boston'lı iki oyuncu 1998'de hem senaryosunu birlikte yazdıkları hem de başrollerini paylaştıkları Can Dostum'la (Good Will Hunting) Oscar kazandı.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Öte yandan ana akımda başarıyı yakalamalarından çok önce, lisede yakınlaşan iki arkadaş birbirlerinin oyunculuk kariyerlerini destekliyordu.

The Bill Simmons Podcast'e (CNBC aracılığıyla) katılan ikili, seçmelere katılabilmeyi finanse etmek için 1980'lerin sonlarından itibaren ortak bir banka hesabı kullandıklarını açıkladı.

"Alışılmadık bir şeydi ama seçmeler için paraya ihtiyacımız vardı" diyen Damon, bunun "geriye dönüp bakınca tuhaf bir şey" olduğunu da sözlerine ekledi.

Affleck, "Birbirimize yardım edecek ve birbirimizin yanında olacaktık" dedi.

Sanki, "Yalnız kalmayacaksın. Ben de yalnız kalmayacağım. Oraya gidelim ve bunu birlikte yapalım" diyorduk.

İkiliden Matt Damon, ikisinden biri işe girdikten sonra maaşının hesaba yatırıldığını açıkladı.

Birimizin parası olduğu sürece gücümüzün tükenmeyeceğini biliyorduk. [1992'de] Bir Amerikan Efsanesi'ni (Geronimo) yaptıktan sonra bankada muhtemelen 35 bin dolarım vardı. "Bir yıl idare ederiz" diyordum.

Söylediklerine göre hesabın kuralları şöyleydi:

Parayla New York'taki [seçmelere] gitmemize izin vardı. 10 dolar çekip onu çeyreklikler haline getirerek [oyun salonuna] gidip video oyunları oynayabiliyorduk... Sonunda, bira almaya çalışmamıza izin çıktı ki bu da asla yürümedi.

Affleck ve Damon, kısa süre önce birlikte Artists Equity adlı bir yapım şirketi kurdu.

İkili şu sıralar Affleck'in yönetip oynadığı ve Damon'ın da rol aldığı yeni filmleri Air öncesinde basın turunda.

Film, pazarlama yöneticisi Sonny Vaccaro'nun (Damon) kendi spor ayakkabı serisini yaratmak üzere genç Michael Jordan'ın peşine düşmek için Nike'la birlikte çalıştığı, gerçek yaşam hikayesine dayanıyor.

Jordan'ın yüzü filmde gösterilmeyecek. Bunun yerine, Affleck'in film için "daha iyi sonuç verdiğini" söylediği bir kararla, sadece arkadan ya da profilden çekilen bir dublör tutuldu.

Affleck kısa süre önce, iki oyuncu komedi ikilisi gibi görünmesin diye kariyerinin başlarında Damon'la çalışmayı bırakmasını söyleyen tavsiyelere uyduğu için pişman olduğunu itiraf etmişti.

Air, ABD'de 5 Nisan'da sinemalarda vizyona girdikten sonra Amazon Prime Video'da dünya çapında yayımlanacak.*İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe’nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/arts-entertainment

Independent Türkçe için çeviren: İpek Uyar

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU