Disney'in CEO'su: Gelecek 5 yılda Marvel filmlerinde çok fazla yenilik göreceksiniz

"Bence hangi karakterlerin ve hikayelerin derinine indiğimize bakmamız gerekiyor"

Bob Iger (AP)

Disney'den Bob Iger, Marvel Sinematik Evreni'nin (MSE) biraz "yeniliğe" ihtiyaç duyduğunu söyledi.

Bu hafta Morgan Stanley Teknoloji, Medya ve Telekomünikasyon Konferansı'na katılan 72 yaşındaki iş insanına, Marvel'ın tekil karakterlere birden fazla devam filmi yapmasına gerek olup olmadığı soruldu.

Iger, "Devam filmleri bizim için genellikle iyi sonuç verdi" diye yanıtladı.

Mesela üçüncüye, dördüncüye ihtiyaç var mı? Yoksa başka karakterlere geçme zamanı geldi mi?

Disney'in CEO'su, "Marvel markası açısından doğası gereği dışarıda bırakılan hiçbir şey yok" diye ekledi.

Bence sadece hangi karakterlerin ve hikayelerin derinine indiğimize bakmalıyız ve gelecek 5 yıl boyunca Marvel'ın gidişatını izlerseniz, çok fazla yenilik göreceksiniz.

Yenilmezler (Avengers) serisine geri döneceğiz ama tamamen farklı bir Yenilmezler grubuyla.

Iger, son çıkan MSE filmi Ant-Man ve Wasp: Quantumania'nın (Ant-Man and the Wasp: Quantumania) gişede yarattığı hayal kırıklığının ardından bu açıklamaları yaptı.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Haberlere göre film, dünya çapında 363,6 milyon dolar gişe hasılatı elde etti. Bu sayıya iç piyasadan 167,3 milyon dolar ve yurtdışındaki bölgelerden gelen 196,3 milyon dolar da dahil.

İkinci haftasonunda gişede yüzde 69 düşüş yaşayan film, MSE tarihindeki en büyük ikinci düşüşe imza attı.

Öte yandan geçen ay Iger, şirket çapındaki maliyet tasarrufu planı ve "stratejik yeniden yapılanma" kapsamında Walt Disney Co.'nun yaklaşık 7 bin kişiyi işten çıkaracağını duyurmuştu.

Iger, Disney'in "önemli bir dönüşüm" başlattığını ve yönetimin, bu sayede şirketin yayıncılıktan elde ettiği kârının artacağına inandığını söylemişti.

CEO, Yıldız Savaşları (Star Wars), Marvel ve Pixar'ın sahibi olan şirketin ana markalarına ve serilerine daha çok odaklanacağını belirtmişti.

Şirketin yöneticisi, yöneticilerin Disney'in çeşitli bölümlerini yürütme şekillerine ilişkin değişiklikleri de duyurmuştu. Özellikle yaratıcı yöneticiler artık hangi filmlerin, TV dizilerinin ve diğer içeriklerin üretileceğinin yanı sıra pazarlama ve dağıtımın belirlenmesinden de sorumlu olacak.*İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe’nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/arts-entertainment

Independent Türkçe için çeviren: Sevgi Aydoğan

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU