Kalın, "mafya cenneti" sorulunca İsveç devlet televizyonuyla röportajını yarıda kesti: Bu PKK dili, bu FETÖ dili

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın "bu dürüst gazetecilik değil. Bu iddiaları defalarca duyduk, bu tür şeylerden gözümüzü korkutacağımızı düşünmeyin" dedi

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, İsveç devlet televizyonu muhabirinin sorularına tepki göstererek yayını terk etti.

Kalın İsveç devlet televizyonu SVT Nyheter kanalı ile bir söyleşi yaptı.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Yayında İsveç tarafından aranan bir suçlunun yakınlarına Türkiye'yi "gangster cenneti" dediğinin İsveç basınına yansıdığını hatırlatan muhabir, "Türkiye mafya cenneti mi?" diye sordu .

Kalın yanıtında şunları kaydetti:

Türkiye'nin bir şekilde bu insanlara cennet sağladığını, burada onları koruduğunu ima ediyorsanız, bu tamamen temelsiz, böyle bir iddiada bulunmak tamamen yersiz. Eğer ima ettiğiniz buysa, bunu tamamen reddediyorum. Aynı şey Türkiye'nin kokain kaçakçılığı veya uyuşturucu tacirlerinin merkezi olması için de geçerli. Burada bir gerçeklik yok. Nerede?

Bir rapordan bahsediyorsunuz bunu kimin yazdığını, arkasında kimin olduğunu bilmiyorum. Ama bütün bir ülkeyi korkunç bir şeyle suçladınız. Türkiye suçlular için bir sığınak değil. Uyuşturucu kaçakçılığı ve insan kaçakçılığıyla sert bir şekilde mücadele ediyoruz. Tutuklamalar ve el konulan uyuşturucularla ilgili istatistiklerde görülebilir. Birçoğu Türkiye'yi geçiş rotası olarak kullanmaya çalıştı, bunu durdurduk.


Soruları 'gülünç' olarak tanımlayan Kalın, muhabirin soruları sorarken 'farklı bir ajandaya sahip olduğunu' söyledi ve "Asılsız ithamlarda bulunuyorsunuz. Bu PKK dili, bu FETÖ dili, bu dürüst gazetecilik değil. Bu iddiaları defalarca duyduk, bu tür şeylerden gözümüzü korkutacağımızı düşünmeyin" ifadelerini kullandı.

 

 

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU