Erdoğan: Yoklukları, sefaleti tarihe gömdük

"Türkiye kendi güvenliği için sınırları dışında belirlediği alanlarda her türlü tasarruf hakkına sahiptir. Bu hakkımızı kullanmamızın önüne kimse geçemez"

Fotoğraf: AA

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Türkiye’de yoklukları ve sefaleti tarihe gömdükleri” görüşünü dile getirdi.

Erdoğan, AK Parti İstanbul İl Başkanlığı tarafından Galatasaray NEF Stadı'na düzenlenen "İstanbul'un Sözü: Birlik, İrade, Zafer" programında açıklamalarda bulundu.

Muhalefet partilerinin oluşturduğu 6’lı masaya tepki gösteren Erdoğan, “Birileri yuvarlak masanın etrafında dönedursun; biz sahayı akılla, samimiyetle, azimle, fedakârlıkla ilmek ilmek örerek kendi işimize bakacağız. Yalan ve iftira siyasetinin üzerimizde oluşturduğu girdaba asla boyun eğmeden eser ve hizmet siyasetiyle yolumuza devam edeceğiz” diye konuştu.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Erdoğan, konuşmasının devamında şu ifadeleri kullandı:

İnsanlarımızı karamsarlık çukurunda boğmak için uğraşan, bu uğurda finanstan teröre her aracı kullanan küresel baronlara, emperyalist çetelere eyvallah etmeyeceğiz. İnancımızdan, medeniyetimizden, tarihimizden, milletimizden aldığımız güçle bu imtihanı başarıyla tamamlayacağız.

Çoğu küresel krizlerden kaynaklanan sorunları çözebilecek kadroya sahip tek parti biziz. Muhalifler bile bu gerçeği dost ortamlarında dile getiriyor.

Biz sadece son bir ayda İlk Evim İlk İş Yerim Kampanyası, Togg, Yusufeli Barajı, onlarca milyarlık toplu açılışlar ve uluslararası zirvelerle ülkemize nice eserler kazandırırken kendi aralarında tepişmekten başka siyaset ortaya koyamayanların takdirini milletimize bırakıyoruz.

"Şehitlerle beraber toprak vatan oluyor" ifadesini kullanan Erdoğan, olası bir sınır ötesi operasyon için de şu mesajı verdi:

Türkiye kendi güvenliği için sınırları dışında belirlediği alanlarda her türlü tasarruf hakkına sahiptir. Bu hakkımızı kullanmamızın önüne kimse geçemez.

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU