LGBTİ+ ailelerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan’a: Çağırın, anlatalım

"Aile olmak nedir, LGBTİ+ ailesi olmak nedir, çocuklar nasıl karşılıksız sevilir… Bir kez de bizden dinleyin!"

Fotoğraf: Kaos GL

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Malatya’daki konuşmasında “Güçlü bir ailede LGBT diye bir şey olabilir mi?” sözlerine LGBTİ+ aile topluluklarından yanıt geldi.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Akdeniz Antalya Aile Grubu, Denizli LGBTİ+ Aileleri Grubu, GALADER- Ankara Gökkuşağı Aileleri Derneği, İzmir LGBTİ+ Aileleri Grubu, LİSTAG- LGBTİ+ Aileleri ve Yakınları Derneği’nin yayınladığı metin şöyle:

ÇAĞIRIN, ANLATALIM!

Bir kez daha LGBTI+ çocuklarımız bağlamında adımız anıldı. Biz kim miyiz? Biz LGBTİ+ aileleriyiz; ebeveynleri, kardeşleri, akrabalarıyız. Herkes bizim hakkımızda, çocuklarımız hakkında konuşuyor. Bize “güçsüz aile” yakıştırmaları yapılıyor, aile olarak bile görülmüyoruz. Çocuklarımıza “sapkın” ithamlarında bulunuluyor. Tüm bunlar olurken bizim sesimiz duyulmuyor.

ÇAĞIRIN, ANLATALIM!

Meclis çatısı altında bir kez de biz anlatalım: Aile olmak nedir, LGBTİ+ ailesi olmak nedir, çocuklar nasıl karşılıksız sevilir… Bir kez de bizden dinleyin! Hep bizi suçlayanları, ötekileştirenleri, dışlayanları duyuyorsunuz.

ÇAĞIRIN, ANLATALIM!

Mecliste yer alan siyasi partilere sesleniyoruz: Bu ülkenin yurttaşları olarak mecliste sesimizin yükselmesini sağlayın. Kendimizi, çocuklarımızı anlatalım. Sesimizi duyun, duyurun! Bekliyoruz ve hazırız anlatmaya…


Kaos GL

DAHA FAZLA HABER OKU