Emniyet Genel Müdürlüğü: Her personele 27 bin TL promosyon ödenecek

EGM’den yapılan açıklamada "Yeni protokol, 1 Kasım 2022 tarihinde yürürlüğe girecektir" denildi

Fotoğraf: AA

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), polislerin düşük olduğu gerekçesiyle tepki gösterdiği maaş promosyonunun yeniden belirlendiğini açıkladı. EGM’den yapılan açıklamada, “Yeni promosyon protokolünün süresi 3 yıl olarak belirlenmiş ve tek seferde, peşin ve eşit olarak, hiçbir kesinti yapılmaksızın her personele 27 bin TL ödenmesi karara bağlanmıştır. Yeni protokol, 1 Kasım 2022 tarihinde yürürlüğe girecektir. Ayrıca Vakıfbank ile önceden yapılan ve süresi henüz tamamlanmamış olan promosyon protokolleri de iptal edilerek yeni protokole dahil edilecektir” denildi.

"Yeni promosyon protokolünün süresi 3 yıl "

EGM’den bugün yapılan yazılı açıklamada, Emniyet personeline ödenecek yeni maaş promosyonu hakkında bilgi verildi. EGM’nin sosyal medya hesabında “Yenilenen maaş promosyon protokolü tüm teşkilatımıza hayırlı olsun” mesajıyla yayınlanan açıklamada şunlar kaydedildi:

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Teşkilatımızın maaş promosyon protokolü, 18.03.2022 tarihinde 5 yıllık süre için Türkiye Vakıflar Bankası A.Ş ile imzalanmıştı.

Bahse konu protokol ile tüm personeli kapsayacak şekilde, aylık ödemelerin 300 TL olması ve enflasyon karşısında değer kaybetmemesi için her altı ayda bir memur maaş zammı oranında artırılması şartı getirilmişti.

Ancak 2022 yılında memur maaşlarında ortaya çıkan yeni durum üzerine, Vakıfbank ile yaklaşık 3 ay süren yeniden görüşmeler gerçekleştirilmiş ve maaş promosyonu ile ilgili bir değerlendirme sürecine girilmiştir.

Yapılan görüşmeler neticesinde protokol revize edilmiştir. Yeni promosyon protokolünün süresi 3 yıl olarak belirlenmiş ve tek seferde, peşin ve eşit olarak, hiçbir kesinti yapılmaksızın her personele 27 bin TL ödenmesi karara bağlanmıştır. Yeni protokol, 1 Kasım 2022 tarihinde yürürlüğe girecektir.

Ayrıca Vakıfbank ile önceden yapılan ve süresi henüz tamamlanmamış olan promosyon protokolleri de iptal edilerek yeni protokole dahil edilecektir. Vakıfbank dışındaki bankalarla devam eden protokoller ise sözleşmelerin bitiş tarihinde sözkonusu yeni protokole dahil olacaktır.

Vakıfbank Yönetim Kurulu’na, Vakıfbank Genel Müdürü’ne ve protokol görüşmelerini gerçekleştiren heyetlere Türk Polis Teşkilatı adına çok teşekkür ediyoruz.

 

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU