Şenol Güneş'ten mahkemeye "Erman Toroğlu'nun kitabı toplatılsın" başvurusu

"Bu tebligatı alır almaz doğru elektrik malzemeleri satan bir dükkana gittim ve fotoğrafta görüldüğü gibi ağzımı bantladım"

Fotoğraf: Twitter / @ermanrtoroglu

Eski futbolcu Erman Toroğlu, teknik direktör Şenol Güneş’in “Oynadım, Oynattım, Oynatalım” kitabı için toplatma talebinde bulunduğunu söyledi.

Toroğlu, Sabah gazetesinde kaleme aldığı köşe yazısında Güneş’in ayrıca “kitabın kendisiyle ilgili bölümünün her yerde konuşulmasının yasaklanmasını” talep ettiğini söyledi.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Taleplere ağzını bantlayarak tepki gösteren Toroğlu’nun yazısının ilgili kısmı şöyle:

Kitabım çıkalı 2 ay oluyor… Bakalım kaç kişi mahkemeye verecek diye bekledim. Önce Şenol Güneş'ten ses geldi. Yalnız istekleri çok enteresan. Benden tazminat talep etmiyor, 3 kuruşluk dava açmış. Halbuki Şenol Güneş parayı çok sever. Bunu ben değil bütün Trabzon alemi söyler, çalıştığı eski başkanlar da dahil. Şenol Güneş avukatlarıyla bana bir tebligat yaptı. İlk istekleri kitabın toplattırılması… İkinci istekleri daha da enteresan; kitabın Şenol Güneş bölümünün her yerde konuşulmasının yasaklanması...

Ne ilginç değil mi? Bazı şeyleri yapacaksın sonra da karşı tarafı 'konuşma' diye kilitleyeceksin. Bu tebligatı alır almaz doğru elektrik malzemeleri satan bir dükkana gittim ve fotoğrafta görüldüğü gibi ağzımı bantladım. Bakarsınız Şenol Güneş televizyonlara çıkmamı da engeller… Veya daha üst mahkemelerden benim toplum içinde gezmemi yasaklayabilir. Bekleyelim görelim... Allah'tan bazı şeyleri gözlerimiz görüyor. Ama insanların bir kısmı gözleriyle gördüklerini dilleriyle anlatamıyorlar. Ben anlatan biriyim ne yapabilirim ki!

 

Sabah, Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU